Niechciane owłosienie to problem niejednej osoby. Do stosowania przeróżnych metod depilacji skłaniają przede wszystkim względy estetyczne. Jak się jednak okazuje istnieje tylko jedna opcja trwałego pozbycia się włosków. To depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – skąd jej sława?

Wszystkie metody depilacji poza laserową są tylko czasowym rozwiązaniem. Maszynka do golenia, kremy, a nawet depilator, czy wosk nie dadzą efektu trwałego. Właśnie dlatego to laser jest w ostatnim czasie tak popularny. Metoda znacznie droższa od wcześniej wymienionych, a także raczej nieosiągalna w warunkach domowych, jednak bardzo kusząca. Przede wszystkim dlatego, że seria zabiegów sprawia, że gładka skórą można cieszyć się przez długie lata. Oznacza to, że spontaniczny wyjazd nad jezioro przestaje być problemem.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jak się okazuje do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim już na miesiąc przed wizytą w salonie kosmetycznym nie powinno się opalać. Nie wolno również spożywać naparów ziołowych oraz herbatek odchudzających. Wszystko to przez to, że składają się one z substancji światłoczułe. Wstrzymać się należy również od stosowania innych zabiegów medycyny estetycznej na tych partiach ciała, które maja zostać poddane depilacji. Dwa tygodnie należy odczekać po kuracji antybiotykowej. Dłuższy okres może dotyczyć infekcji i stanów zapalnych skóry. Przed samym zabiegiem należy usunąć owłosienie za pomocą maszynki do golenia. Niedopuszczalne są inne metody, ponieważ są one przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Już w gabinecie kosmetycznym osoba przeprowadzająca zabieg zbada skórę, oceni jej stan i jeśli wszystko będzie w porządku to przystąpi do oczyszczania przed depilacją.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest w salonie np. takim jak np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/, gdzie doświadczony personel potrafi zbadać skórę. Po jej oczyszczeniu rozpoczyna proces usuwania włosków. Polega ona na przykładaniu do wybranego obszaru ciała głowicy lasera. Z niej wydobywa się wiązka światła, która prowadzi do selektywnej termolizy. Oznacza to, że w tym momencie zostają zniszczone struktury włosa. Należy jednak zaznaczyć, że nie u każdego proces ten jest tak samo długi. Wszytko zależy od tego jakie włoski znajdują się na ciele. Ten aspekt jest równoznaczny z tym jak zareagują na wysyłaną przez laser wiązkę światła. Niestety u niektórych osób depilacja laserowa musi zostać powtórzona po ok 6 latach. Wówczas zaczynają się pojawiać pojedyncze włoski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here