Planując swoją ścieżkę zawodową nigdy wcześniej nie mieliśmy aż tak dużego wyboru. Pozornie jest to zaleta, ale jak to zwykle bywa nadmierny wybór również potrafi być przyczyną kłopotów. Jednym ze sposobów, którą ścieżkę wybrać jest śledzenie trendów. Bez wątpienia jednym z najlepszych kierunków, w których warto szukać pracy są branże związane z szeroko rozumianym zdrowiem. Dobre zdrowie to absolutny priorytet dla większości osób.

Nie przez przypadek od lat rośnie moda na bycie w formie. Popularne są nie tylko zajęcia fitness, ale również masaże wszelkiego rodzaju. W poniższym tekście przedstawimy zalety ukończenia kursu terapii manualnej.

Dlaczego warto chodzić na masaże?

Popularność masażu jako usługi rośnie systematycznie od lat. Liczne badania dowodzą o jego korzystnym wpływie na nasz organizm i to zarówno na samo ciało, jak i psychikę. Regularne masaże redukują stres, zmniejszają napięcie i bóle mięśni, o co nietrudno przy obecnym siedzącym stylu życia. Na rynku bez problemu znajdziemy masaże dopasowane do własnych potrzeb m.in. masaż klasyczny, relaksacyjny, ciążowy, tajski czy gorącymi kamieniami.

Wykonywanie masażu wymaga ukończenia odpowiednich szkoleń np. kurs terapii manualnej w Akademii Karuna pozwala wykonywać masaż zgodnie z wieloletnią tradycją wschodu. Osoby, które ukończą tego rodzaju kurs są chętnie zatrudniane przez salony SPA, które funkcjonują coraz liczniej nie tylko w ramach klubów fitness lub hoteli, ale również jako osobne salony w wielu miastach. Wiedząc, iż masaż cieszy coraz większą popularnością, warto rozważyć swoją ścieżkę zawodową w tym kierunku. Dbałość o zdrowie w połączeniu z rosnącym poziomom zamożności społeczeństwa dają realne szanse na uzyskanie zawodu z przyszłością. Czy oznacza to jednak, że zawód masażysty to łatwy zawód? W żadnym razie. Tak może wyglądać to zewnątrz. W praktyce jednak masażysta to zawód, który wymaga nie tylko sporej siły i sprawności fizycznej, ale przede wszystkim doświadczenia i potwierdzonych kwalifikacji. Pracuje się w ludzkim ciałem, które jest najbardziej skomplikowanym, a jednocześnie delikatnym mechanizmem.

Ile kosztuje taki kurs?

To z pewnością pytanie, które nurtuje wiele osób. I słusznie, gdyż cena bardzo często determinuje nasz wybór.

Zanim jednak przejdziemy do samych kwot ważna uwaga. Pamiętajmy, że każde szkolenie, czy kurs terapii manualnej w Akademii Karuna należy traktować jako inwestycję na lata. Uzyskanie uprawnień, które dają nam nowe możliwości zarobku siłą rzeczy musi kosztować. Poza tym warto rozejrzeć się za różnymi formami dofinansowania np. z urzędu pracy czy refundacji 50% kosztów od pracodawcy. Wówczas wydatek rzędu 2000-2500 zł okaże się stosunkowo niewielki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here