W domu możemy zadbać o pielęgnację ciała, skóry oraz twarzy tak samo, a nawet lepiej niż w SPA, czy salonie kosmetycznym. Domowe sposoby na zdrowe i piękne ciało znajdziemy w kolorowej, kobiecej prasie, na stronach i forach internetowych, w telewizji. O tym jak dbać o zdrowe i piękne ciało we własnym mieszkaniu możemy się również dowiedzieć od znajomych, przyjaciółek i koleżanek, które chętnie podzielą się z nami swoimi patentami.

Jak dbać o zdrowie i urodę w domu?

Należy dbać o higienę, regularnie się myć, używać naturalnych kosmetyków wysokiej jakości oraz zwracać uwagę, czy są one odpowiednie dla naszej skóry ciała i skóry głowy. Ważne jest, aby dobrze się odżywiać oraz być aktywnym fizycznie. Poza kąpielami istotne jest dbanie o paznokcie oraz czystość uszu. Szczególnie istotna jest skóra, która powinna być zawsze odpowiednio nawilżona i natłuszczona.

Domowe sposoby na pielęgnację skóry pozwolą nam ją utrzymać w świetnej kondycji. Można stosować kremy, balsamy olejki, specjalne kremy do rąk i twarzy na dzień i również na noc.

Do pielęgnacji możemy również włączyć produkty spożywcze. Olej kokosowy doskonale sprawdzi się w natłuszczaniu i nawilżaniu rąk. Drożdże są doskonałym produktem z którego można zrobić maseczkę na twarz. Olej lniany, żółtko jaja oraz jogurt naturalny sprawdzą się jako świetna odżywka do suchych, słabych i łamiących się włosów.

Sposobów by zadbać o swoje ciało i cieszyć się piękną, aksamitną skórą oraz zdrowymi włosami i paznokciami jest na prawdę mnóstwo. Warto odwiedzić fora internetowe o tematyce piękna, urody i stylu. To miejsce, w którym możemy znaleźć mnóstwo informacji na ten temat oraz w razie potrzeby zasięgnąć opinii innych.

Poza skórą, włosami i paznokciami bardzo ważna jest higiena okolic intymnych. Stosować można specjalne żele do tego służące, które można kupić we wszystkich drogeriach, aptekach oraz w większych supermarketach. Możemy również skorzystać z domowego sposobu znanego od wielu pokoleń, czyli płukanki z kory dębów. Korę dębu można nabyć w aptekach i zielarniach. Z całą pewnością doskonale spełni ona swoje zadanie, ponieważ ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.

Nie potrzeba wydawać wielu pieniędzy na wizyty w salonach piękna, u fryzjera i kosmetyczki. Również wyjazd do SPA nie jest konieczny. Kupowanie drogich i wymyślnych kosmetyków również jest bez sensu. O zdrowy wygląd skóry, włosów, paznokci i okolic intymnych najlepiej jest dbać codziennie we własnym domu i z użyciem prostych, domowych sposobów znanych od lat.

Źródła:

healthnbeauty.pl
medcentre.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here