Odchudzanie często kojarzone jest ze sporymi wyrzeczeniami i restrykcjami, bez których nie da się skutecznie zrzucić wagi. Diety pozwalające na utratę zbędnych kilogramów opierają się jednak na różnych założeniach, a część z nich nie wymaga wystawiania siły woli na próbę. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę wypracowanie zdrowych nawyków, które przyczynią się do poprawy funkcjonowania całego organizmu i w rezultacie ułatwią proces odchudzania.

Nawadnianie organizmu

Woda sprzyja regulacji metabolizmu, zapobiega przed przejadaniem się i zmniejsza wzdęcia, a przy tym pozbawiona jest kalorii. Uczucie głodu często towarzyszy pragnieniu, którego zaspokojenie skutecznie napełnia żołądek i osłabia apetyt. Woda bierze udział w wielu ważnych procesach, wspomagając produkcję energii komórkowej i ułatwiając czerpanie zasobów ze zmagazynowanego tłuszczu. Odwodnione ciało zmaga się z deficytem, przez co nie jest w stanie zoptymalizować wysiłku związanego z odchudzaniem i niepotrzebnie go spowalnia. Odpowiednia podaż wody paradoksalnie ułatwia usuwanie nadmiaru płynów z organizmu, co dodatkowo korzystnie wpływa na sylwetkę. Aby pamiętać o regularnym nawadnianiu, warto zawsze mieć przy sobie butelkę mineralnej.

Nawadnianie organizmu

Dbanie o regularny sen

Przestrzeganie stałych godzin snu sprzyja utrzymywaniu równego poziomu energii w ciągu dnia, a tym samym chroni przed naruszaniem diety i sięganiem po różne przekąski. Metabolizm jest bardzo czuły na nieregularność spoczynku. Zmiany w codziennych porach snu i przebudzenia niekorzystnie wpływa na różne hormony, co w konsekwencji przyczynia się do przybrania na wadze. Niewypoczęty organizm jest bardziej podatny na spożywanie wysokoenergetycznych pokarmów, nawet mimo braku fizycznego uczucia głodu. Nieregularny sen przyczynia się też do zwiększenia zapotrzebowania kalorycznego, co znacząco podnosi ryzyko spożycia nadmiaru jedzenia. Warto więc zadbać o utrzymanie wewnętrznego zegara w dobrym stanie, wypracowując nawyki zachęcające ciało do utrzymywania stałych pór spoczynku. W zasypianiu pomóc może wypicie herbaty ziołowej, przeczytanie kilku stron książki czy wzięcie ciepłego prysznica. Nawyki te dodatkowo trenują ciało, aby kojarzyło poszczególne aktywności z porą wypoczynku.

Gotowanie w domu

Wysoko przetworzone pokarmy zawierają znaczne ilości cukru, wzmacniaczy smaku czy konserwantów, których należy za wszelką cenę unikać. Dotyczy to niestety także posiłków serwowanych w wielu restauracjach, pozornie wyglądających na zdrowe i bogate pod względem odżywczym. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być samodzielne przygotowywanie jedzenia. Warto zabierać do pracy własnoręcznie sporządzony lunch i domowe przekąski, zamiast sięgać po ich odpowiedniki ze sklepów czy barów szybkiej obsługi. Należy przy tym pamiętać o dobrym planowaniu posiłków. Nie trzeba skupiać się na różnorodności – wystarczy rotacja kilku pełnowartościowych dań, które całkowicie spełnią zapotrzebowanie organizmu na węglowodany, tłuszcze oraz białko.

Gotowanie w domu

Umiejętny dobór składników diety

Podstawową regułą prawidłowego odchudzania jest wyeliminowanie z diety produktów niekorzystnych dla zdrowia, a także zastąpienie ich wartościowymi pod względem odżywczym składnikami. W utracie wagi bardzo pomocne okazuje się spożywanie warzyw i owoców, które zawierają wiele witamin, mikroelementów i zwalczających wolne rodniki przeciwutleniaczy. Z diety warto wyrzucić przede wszystkim węglowodany proste, których eliminacja ułatwia spalanie zmagazynowanego tłuszczu. Rezygnacja z białego pieczywa, ciastek czy słodzonych soków nie musi być bolesna – wystarczy znaleźć dla nich zdrowe zamienniki, np. wypieki z mąki migdałowej czy napoje z dodatkiem stewii. Jako sposób na uzupełnienie substancji odżywczych posłużyć mogą plastry Sliminazer, które w przeciwieństwie do innych suplementów aplikowane są przez skórę. Ich szczegółowy opis znajduje się w serwisie: https://wntt.pl/plastry-sliminazer/. Nowoczesne plastry Sliminazer ułatwiają odchudzanie dzięki substancjom aktywnym, które przyspieszają metabolizm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here