Jak dużą wadę wzroku można skorygować laserem

0
753

Nie ulega wątpliwości, że wzrok jest naszym najważniejszym zmysłem. Polegamy na nim całkowicie, ale nie zawsze działa prawidłowo. Osoby, które z powodu dużej wady muszą nosić okulary, dobrze wiedzą jak nieraz potrafi utrudnić to życie.

Częste wizyty o okulisty są ważne, zwłaszcza jeśli wada dotyczy dzieci. Trzeba wtedy kontrolować rozwój oka i dobierać odpowiednie szkła. Wraz ze wzrostem ciała, oko również się zmienia, dlatego jest ważne, aby kontrolować czy wada postępuje czy zmniejsza się.

Bezpieczna metoda poprawy wzroku

Rozwiązaniem może być również laserowa korekcja wzroku, która zminimalizuje wadę lub całkowicie ją wyeliminuje. Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia podejmowano pierwsze próby korekcji wzroku. Bezpiecznym sposobem na korekcje wady jest laser. To bezpieczna i skuteczna metoda, która pozwala na stałe pozbyć się okularów. Na czym ona polega?

Oparta jest na nieskomplikowanych zasadach optyki. W prawidłowo funkcjonującym oku, rogówka załamuje docierające promienie świetlne tak, że koncentrują się one na siatkówce. W oku, które nie działa prawidłowo załamywane promienie świetlne padają przed siatkówkę lub za nią, co powoduje, że obraz jest nieostry. Mówiąc w skrócie laserowa korekcja polega na zmianie kształtu rogówki tak, by promienie padały na siatkówkę.

Laser jest kontrolowany przez specjalny komputer. Medycyna wciąż się rozwija. Lekarze okuliści posługują się coraz lepszymi sposobami na to, aby zdiagnozować problemy z oczami. Prywatne kliniki to często wykwalifikowany personel, który pomoże określić, co będzie najskuteczniejszą metodą walki z niedowidzeniem. Przyjmuje się obecnie, że standardowa korekcja laserowa dotyczy krótkowzroczności zawierających się w przedziale od – 0,5D do -10D, dalekowzroczności od +0,5D do + 6D i astygmatyzmu do 6D.

Skuteczność laseru

Jeśli jednak nasza wada jest większa lub niestandardowa to warto jest szukać specjalistycznych klinik, w których zostanie nam udzielona pomoc. Trafna diagnoza przyczyni się do tego, że będzie łatwiej określić sposób leczenia. Najczęściej laserową korekcję wzroku przeprowadza się u osób, które skończyły 21 lat, jednak czasami są pewne przesłanki, które wskazują, że można ją wykonać u osób młodszych.

Decyzję taką oczywiście podejmuje lekarz. Laserowa korekcja wzroku jest metodą bezpieczną i skuteczną. Wiele osób chwali sobie rezultaty po tym zabiegu. W zależności od miasta i specjalisty, który będzie wykonywał zabieg, ceny są różnorodne. Z pewnością jednak warto powiedzieć, że dobrze jest odłożyć potrzebną kwotę, aby widzieć lepiej i wyraźniej, a w rezultacie cieszyć się życiem i wygodą. Funkcjonowanie bez okularów sprawia wiele radości osobom, które po wielu latach w końcu mogły z nich zrezygnować.

Jeśli więc mamy już dosyć noszenia soczewek kontaktowych lub okularów, warto zapisać się na wizytę do lekarza, z którym porozmawiamy o korekcji wzroku. Z pewnością dopasuje on taką metodę, która okaże się skuteczna w naszym przypadku, a potrzebne są do tego specjalistyczne badania oka.

Więcej informacji znaleźć można na https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here