Zapewne znaczna część nas kobiet zastanawia się, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry. Pytanie to jest bardzo trafne, jednak odpowiedź na nie już o wiele bardziej złożona. Musimy bowiem wiedzieć, jakie nasza skóra ma zapotrzebowania. W jaki sposób? Wystarczy dowiedzieć się, jaki typ cery nas cechuje, a później już tylko dobrać odpowiednie kosmetyki.

Wyróżniamy pięć podstawowych typów cery: sucha, tłusta, mieszana, wrażliwa oraz normalna.

Skóra sucha:

Objawy — charakteryzuje się szorstkim, matowym oraz dość złuszczonym wyglądem. Jest napięta, mało elastyczna i jak mówi sama nazwa — sucha! Brakuje jej bowiem wilgoci i naturalnych olejów. Może także ulegać podrażnieniom przy zmianach temperatur.

Dobór kosmetyków — idealnie sprawdzą się produkty nawilżające, które zatrzymają wodę w warstwach skórnych. Również warto sięgnąć po kosmetyki z naturalnymi olejami, reduktory zmarszczek oraz kremy z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UV.

Skóra tłusta:

Objawy — cera błyszcząca, z rozszerzonymi porami, które sprzyjają powstawaniu zaskórników czy pryszczy. W tzw. strefie T wytwarza ona sebum w nadmiernych ilościach.

Dobór kosmetyków — zalecane jest stosowanie toników, kremów matujących, antybakteryjnych lub nawilżających czy peelingów enzymatycznych. Wybieraj produkty zwężające pory. Wzbraniaj się natomiast od używania środków silnie wysuszających!

Skóra mieszana:

Objawy — charakteryzuje się przetłuszczaniem w tzw. strefie T. Po bokach i na policzkach natomiast jest zwykle sucha lub normalna.

Dobór kosmetyków — używaj żelów przeznaczonych do cery mieszanej oraz kremów nawilżających, a na strefę T — peelingu i środków przeciwłojotokowych.

Skóra wrażliwa:

Objawy — jest zwykle sucha i zaczerwieniona. Często towarzyszy jej uczucie świądu czy pieczenia. Jest to odpowiedź na drażniące czynniki zewnętrzne..

Dobór kosmetyków — unikaj kosmetyków bawionych czy zapachowych. Ograniczaj użycie peelingu. Używaj natomiast delikatnych, łagodzących i regenerujących produktów oraz kremów ochronnych z filtrem.

Skóra normalna:

Objawy — cera gładka, matowa, miękka, słowem idealna!

Dobór kosmetyków — stosuj kremy ochronne z filtrem, nawilżające oraz te z kwasem hialuronowym.

Źródło: http://cosmetologymk.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here