Zdrowie i dobry wygląd to coś o czym marzy praktycznie każdy z nas. Oczywiście, wiele naszych zachowań przeczy realizacji tego marzenia. Sporo osób pali papierosy, nadużywa alkoholu, nie dba o swoją dietę i zaniedbuje aktywność fizyczną.

Jak zacząć żyć zdrowo?

Zacząć żyć zdrowiej wcale nie jest tak trudno. Warto na sam początek włączyć do diety kilka dobrych składników, na przykład polski miód. Nie od dziś wiadomo, że miód w diecie ma bardzo dużo zastosowań. Przede wszystkim można zastąpić nim cukier.

Polski miód w diecie to zdecydowanie lepszy słodzik niż powszechnie używany cukier, zwłaszcza ten biały. Nie ulega wątpliwości, że nie należy przesadzać z ilością spożywanego miodu. Wszystko w nadmiarze potrafi nieźle zaszkodzić organizmowi. Jednak zupełnie inaczej zareaguje organizm na polski miód niż na zwykły cukier.

Zastosowanie miodu w diecie jest szeroko propagowane wśród dietetyków. Dla kubków smakowych nie ma do końca znaczenia czym posłodzi się ulubione ciasto czy co doda się do herbaty. Oczywiście, polski miód ma zupełnie inny smak niż zwykły biały cukier, jednak można do tego smaku się przyzwyczaić a nawet go pokochać! Zastosowanie miodu w diecie znane było już od dawnych czasów. Nie ulega wątpliwości, że miód w diecie wpływa również dobrze na naszą odporność.

Łyżeczka lub dwie dobrego jakościowo miodu, potrafi sprawić, że staniemy się mniej podatni na różnego rodzaju choroby. Nasz organizm stanie się silniejszy i bardziej odporny na wirusy, zarazki i bakterie. Polski miód należy przyjmować regularnie, przez dłuższy czas aby zaobserwować jego dobroczynne właściwości dla naszego organizmu.

Na pewno warto wiedzie przez również, że kit pszczeli jest jednym z najskuteczniejszych antybiotyków. Oczywiście, aby stosować miód w diecie, trzeba mieć pewność że nie jest się uczulonym na ten składnik. Jeśli jesteśmy uczuleni, wówczas zastosowanie miodu w diecie nie ma dla nas najmniejszego sensu. Najlepiej sprawdzić, czy polski miód w diecie nam służy poprzez przyjmowanie przez jakiś czas tej substancji i obserwacje jak reaguje na nią nasz organizm. Jeśli na przykład zaobserwuje się złe samopoczucie lub wysypkę, wówczas może okazać się, że zastosowanie miodu w diecie nie jest dla nas. Niekiedy reakcja alergiczna może ujawnić się nieco później. Przez jakiś czas możemy nie obserwować żadnych złych zmian w naszym ciele a dopiero po jakimś czasie zacząć czuć się nieswojo. Niekiedy zaraz po spożyciu tej substancji człowiek czuje się niezbyt dobrze. To oznacza, że prawdopodobnie jesteśmy uczuleni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here