Witamina C to niewątpliwie bardzo uniwersalna substancja, która ma zbawienny wpływ na skórę. Co bardzo ważne jest to kosmetyk, który mogą stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Poniżej postaramy się przybliżyć wszystkie pozytywne rezultaty jej stosowania.

Jakie działanie ma krem z witaminą C?

Przede wszystkim produkty posiadające w składzie osławioną witaminę C będą przeciwdziałały pojawiającym się objawom starzenia skóry. Mowa tutaj między innymi o pojawiających się zmarszczkach, który tworzenie rozpoczyna się już po 25 roku życia. Stosowana na twarz w godzinach porannych będzie zapewniała całodzienną ochronę przed wolnymi rodnikami. Właśnie dzięki temu powstawanie zmarszczek zostanie opóźnione. Co więcej ochroni ona skórę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz. Chodzi tu chociażby o smog, czy toksyny. Negatywnie na skórę wpływa również promieniowanie UV, przed ktorym również chronią kremy z witaminą C. Dzięki takiej, powiedzmy tarczy, nie rozpadają się składniki budulcowe skóry takie jak kolagen, elastyna, czy kwas hialuronowy. Co ciekawe poza ochroną, witamina C ma także właściwości pobudzające. Dotyczą one między innymi zwiększenia syntezy kolagenu przejawiającej się lepszą gęstością skóry. Taki efekt przekłada się na opisywane powyżej zmarszczki. Mianowicie zostają one spłycone, a skóra wokół nich staje się bardziej elastyczna, jędrna i sprężysta.

Krem z witaminą C, a przebarwienia i trądzik

Przebarwienia mogą mieć wygląd małych plamek, ale również całkiem pokaźnych plam, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Ich właścicielki/właściciele powinni sięgnąć po krem w witaminą C np. z https://beautyk.pl/pl/p/BIOLINE-Krem-z-witamina-C-/338. Jego stosowanie sprawi, że niechciane zmiany wywołane zmianami hormonalnymi, trądzikiem, czy też promieniowaniem UV zaczną znikać. Możliwe jest ich całkowite wyeliminowanie. Skóra twarzy po takiej kuracji powinna odzyskać zdrowy, naturalny koloryt. Witamina C wspiera również walkę z trądzikiem. Dzieje się tak głównie przez to, ze posiada ona właściwości przeciwzapalne, a także przyspieszające gojenie. W związku z tym, krem z witaminą C łagodzi objawy trądzików zarówno pospolitego jak i różowatego. Warto tu jednak zaznaczyć, że działanie tego kosmetyku nie zapewni rezultatów pozbycia się problemu. Cały proces leczenia powinien przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa. Zaniechanie odpowiedniej pielęgnacji może być bardzo przykre w skutkach, ponieważ może sprawić że pojawią się tzw blizny potrądzikowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here