Łupież to częsty problem, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. To dość wstydliwa dolegliwość. Osypujący się na ramiona łupież jest przez wielu postrzegany jako wyraz zaniedbania, braku dbałości o higienę. Sporo osób obawia się również, że mogłoby się zarazić łupieżem od osoby, z którą mają bliższy kontakt. Łupież poza fizycznymi dolegliwościami odbija się więc także na naszych społecznych relacjach. Wprawia nas w zawstydzenie, podkopuje nasza pewność siebie. Jak z nim walczyć, żeby skutecznie pozbyć się problemu? Które terapie dają najbardziej trwałe efekty?

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/szampony-przeciwlupiezowe/

Czym jest łupież

Łupież to choroba skórna, która polega na złuszczaniu się wierzchnie warstwy naskórka głowy. Przyczyny łupieżu mogą być wewnętrzne, związane z intensywną produkcją i zaleganiem łoju na skórze głowy. Mogą go wywoływać także czynniki zewnętrzne jak zimny klimat czy niska wilgotność powietrza w pomieszczeniach, co ma miejsce szczególnie zimą. Często jednak sami przyczyniamy się do powstawania łupieżu. Najczęściej jest to skutek niewłaściwej pielęgnacji czy nieodpowiednich zabiegów stylizacyjnych. Sprzyja mu zbyt częste stosowanie żeli i lakierów do włosów, a także stosowanie złej jakości farb do koloryzacji. Skórę głowy przesuszają tez wałki elektryczne do włosów. Łupież może się tez pojawić, jeśli zbyt rzadko myjemy włosy szamponem lub gdy nie spłukujemy go dobrze z włosów, co często się zdarza dzieciom. 

Zanim więc przystąpimy do leczenia, warto przeanalizować, który czynnik jest odpowiedzialny za łupież w naszych przypadku. Inaczej nie uda nam się trwale zwalczyć problemu. 

Szampony przeciwłupieżowe

Najskuteczniejszym sposobem na łupież są szampony przeciwłupieżowe. Jeżeli stan naszej głowy jest naprawdę poważny, zastosujmy te mocniejsze, dostępne w aptece. Stosujmy się ścisłe do wskazań owych. Stosujmy na co dzień te, dostępne w drogeriach. Głęboko nawilżają one skórę głowy, zapobiegając ponownemu nawrotowi choroby. Lepiej odżywiona i ukrwiona skóra głowy to też zdrowe, mocne i lśniące włosy.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/refleksy-na-ciemnych-wlosach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here