Poród to niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, jednak wiąże się on niestety z pewnymi zmianami w wyglądzie, a także w funkcjonowaniu kobiecych stref intymnych. Z czasem satysfakcja partnerów ze zbliżenia zaczyna stopniowo maleć, dlatego też, aby tego uniknąć, warto zdecydować się na zabieg obkurczania pochwy. Na czym jednak polega laserowe obkurczanie pochwy, jak należy postępować po takim zabiegu i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Zabieg laserowego obkurczania pochwy: na czym polega?

Obkurczanie pochwy przy pomocy lasera to mało inwazyjny zabieg, który w skuteczny sposób pomaga zarówno odmłodzić, jak i obkurczyć pochwę. Sam zabieg przeprowadzany jest przy użyciu lasera wyposażonego w specjalną końcówkę, który dostosowany jest do tego konkretnego zabiegu i pracuje w całkowicie innym trybie niż tradycyjny laser. Podczas zabiegu laser podgrzewa błonę śluzową pochwy, doprowadzając tym samym do jej pogrubienia, dzięki czemu w ciągu zaledwie kilkunastu minut staje się ona ciaśniejsza, czyli ulega obkurczeniu. Dzięki zabiegowi laserowego obkurczania pochwy można liczyć nie tylko na polepszenie swoich doznań podczas stosunku, ale również nawilżyć pochwę, ponieważ praca śluzówki staje się nieco bardziej efektywna. Czas trwania zabiegu wynosi ok. 15 minut, a jeśli chodzi o ból, to w ogóle go nie czuć, ponieważ podczas laserowego obkurczania pochwy kobiety czują jedynie niewielkie ciepło.

Rekonwalescencja po zabiegu

Tuż po zabiegu laserowego obkurczania pochwy można bez problemu powrócić do codziennych zajęć, jednak na około 4 tygodnie od przeprowadzonego zabiegu należy całkowicie zrezygnować z aktywności seksualnej. W tym czasie należy pamiętać o tym, aby dwa razy w tygodniu stosować specjalny żel z estrogenami a po upływie dwóch miesięcy wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza specjalisty.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo tego, iż zabieg laserowego obkurczania pochwy przynosi kobietom wiele korzyści, to jednak nie w każdym przypadku jego przeprowadzenie jest możliwe. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu można wymienić przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, miesiączkę, niewyleczone infekcje pochwy, porfirię, nowotwór piersi, a także przyjmowanie leków, które są wrażliwe na promieniowanie.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here