Wypadanie włosów to bardzo poważny i skomplikowany problem.

Nie można tak naprawdę określić, gdzie leży jego prawdziwa przyczyna. W przypadku mężczyzn łysienie jest zapisane w genach, Jeśli ojciec wcześnie wyłysiał, syn nie może spać spokojnie, bo czeka go podobny los. Winowajcą jest prawdopodobnie- zbyt wysoki poziom testosteronu. Hormon ten powoduje- uszkodzenie mieszka włosowego, a w konsekwencji utratę owłosienia. Wypadanie włosów może rozpocząć się od skroni bądź od czubka głowy Mężczyźni, którzy tracą włosy pierwszy sposób, mają tak zwane wysokie czoło. Natomiast tym drugim robi się łysy placek na szczycie głowy. Z łysieniem jednego i drugiego typu można oczywiście walczyć, lecz da się co najwyżej opóźnić wypadanie włosów, bo całkowite zatrzymanie tego procesu jest praktycznie niemożliwe.

Co prawda telewizja i przemysł farmaceutyczny prześcigają się w propagowaniu szamponów, które hamują utratę włosów, lecz prawda jest taka, że te specyfiki działają tylko wtedy, gdy się je stosuje. Po ich odstawieniu proces łysienia z powrotem przybiera na sile. Ostatnio w telewizji modny jest- lek na włosy, który podobno ma całkowicie zatrzymać łysienie. Ile w tym prawdy, a ile magii ekranu trudno ocenić. Na każdego dany lek może działać inaczej, oznacza to, że jednemu będzie w stanie pomóc, a drugiemu nie. Utrata włosów i goła skóra na głowie to nie najładniejszy widok, ale przychodzi czas na to, by się z tym pogodzić, nie robiąc przy tym dramatu. W końcu łysy facet też może być seksowny.

Jeśli chodzi o kobiety, sprawa wygląda nieco inaczej. Tu nie ma zgody na akceptację. Łysa kobieta w przyrodzie praktycznie nie istnieje. Dlatego też kobieta, która zmaga się z tym problemem, musi go jakoś skutecznie zamaskować. Przyczyny łysienia kobiet są zupełnie inne. Zazwyczaj jest to problem hormonów. Ich poziom gwałtownie spada na przykład po porodzie lub ciężkiej chorobie. U nich na szczęście proces łysienia jest całkowicie odwracalny. Wystarczy tylko znaleźć przyczynę i wyrównać poziom odpowiednich hormonów.

Kobiety też mogą stosować lek na włosy. W ich przypadku najlepszy będzie taki, który zawiera duże dawki biotyny, cynku i żelaza. To ważne, bo te pierwiastki są bardzo potrzebne włosom. Panie na czas kuracji mogą założyć peruki naturalne, które są bardzo wygodne i praktyczne. Na pierwszy rzut oka- trudno odróżnić je od prawdziwych włosów. Proces odzyskiwania własnych może trochę potrwać, a przecież to praktycznie niemożliwe, żeby przez ten czas całkowicie odciąć się od ludzi. Dlatego peruka to idealne rozwiązanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWitaminy z grupy b
Następny artykułZestaw witamin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here