Jeśli chcesz mieć mocne kości, musisz o nie odpowiednio dbać i powinieneś podejmować stosowne ku temu działania przez całe życie. Wprawdzie najlepsze efekty osiąga się zaczynając w jak najmłodszym wieku, jednak nigdy nie jest za późno, żeby zacząć o siebie dbać. Co robić, żeby Twoje kości były zdrowe?

O czym należy pamiętać, aby mieć mocne kości?

Szczególny nacisk należy kłaść na zbilansowaną dietę zawierającą dużo wapnia, witamin D, C, A oraz magnezu. Wapń pomaga utrzymać prawidłową gęstość kości. Głównym jego źródłem jest mleko i jego przetwory. Ponadto minerał ten znajdziemy w zielonych warzywach takich jak brokuły, szpinak czy natka pietruszki oraz roślinach strączkowych, na przykład fasoli czy soi. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości wapnia pochodzącego z pokarmów, powinniśmy sięgnąć po produkty z apteki. Lek Calperos jest dostępny bez recepty i zawiera jony wapnia, które sprawią, że nasze kości będą stawały się coraz mocniejsze i mniej podatne na złamania.

Z kolei witamina D znajduje się w tranie, żółtym serze, jajkach, maśle i wątróbce. Nie jest jednak łatwo dostarczyć wystarczająco dużo witaminy D dzięki samej diecie, ponieważ do jej syntezy niezbędne jest również wystawianie skóry na działanie słońca.

Magnez jest odpowiedzialny za prawidłowe przyswajanie wapnia w kościach. Co więcej, aktywuje on proces kostnienia poprzez pobudzanie enzymów uczestniczących w budowie kości. Ponadto stymuluje komórki kościotwórcze do wbudowania wapnia w strukturę kośćca. Magnez występuje w różnego rodzaju nasionach, orzechach i zbożach pełnoziarnistych.

Witamina A pełni funkcję wspomagającą. Zwiększa ona wytrzymałość kości, a dobrym źródłem witaminy A jest marchew. Zawierają ją również pomidory, wiśnie czy pomarańcze. Witamina C, która uczestniczy w produkcji kolagenu, występuje w czarnych porzeczkach, natce pietruszki, papryce czy dzikiej róży.

Wpływ wapnia na kości

Ponad 99% wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach. Głównie występuje on w postaci hydroksyapatytu. Długotrwałe niedobory tego pierwiastka mogą prowadzić do krzywicy, tężyczki oraz demineralizacji kości. Od zawartości wapnia w tkance kostnej zależy także między innymi podatność kości na złamania. Co więcej, również prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego jest w dużym stopniu zależne od prawidłowego poziomu wapnia w organizmie.  Jak dużo wapnia potrzebujemy? Ciężko jest to jednoznacznie określić, dlatego, że wpływa na to kilka czynników, takich jak chociażby wiek czy płeć. W przypadku kobiet, ciąża lub sam proces laktacji, zwiększają zapotrzebowanie na ten makroelement. Tak samo jest w przypadku dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu. Bardzo dużo osób ma niedobory wapnia, a odgrywa on ważną rolę w walce z osteoporozą. Lek Calperos może być stosowany profilaktycznie i uzupełniająco w leczeniu tego schorzenia. Wspomoże on również nasze kości po stanie długotrwałego unieruchomienia i w czasie rekonwalescencji po ich złamaniu. Calperos dostępny jest w kapsułkach z różną zawartością jonów wapnia. Dzięki temu każdy może dobrać odpowiednią dla siebie dawkę. Wapń stanowi także niezbędny element do utrzymania zdrowych kości i zębów, dlatego powinniśmy dbać o to, aby naszemu organizmowi go nie zabrakło. O suplemencie diety Calperos dowiesz się więcej na: https://calperos.pl/calperos-duo-suplement-diety

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here