Wielu osobom wydaje się, że lepiej jest mieć niskie ciśnienie krwi niż wysokie. Można spotkać takie osoby, które uważają, że nie ma, czym się martwić z niskiego ciśnienia krwi. To nie jest tak, bo ciśnienie ma być w normie i wtedy nasz organizm w prawidłowy sposób będzie funkcjonał, a na tym nam zależy.

Jeśli coś jest nie tak to w pewnym momencie może się pojawić problem z jakąś chorobą i trzeba wcześniej zadbać o to żeby udać się z tym do lekarza.  W ten sposób uchronimy się przez problemami i konwencjami, jakie są z tym związane. Wizyta u lekarza i badanie to nie jest długi czas, jaki trzeba poświecić. Lekarz powie nam, co się dzieje i jak można to leczyć żeby uzyskać jak najlepsze efekty.

Problemy z ciśnieniem krwi

Jeśli ciśnienie krwi skurczowe spada poniżej 100 mm Hg to mówimy wtedy o niskich ciśnieniu. Kobiety bardzo często mają problemy z niskim ciśnieniem krwi i pogarsza się to po okresie dojrzewania. Bardzo często sportowcy mają też takie problemy, dlatego trzeba zgłosić się do lekarza, a może nam coś poradzi? Nie będzie łatwo, bo jak się okazuje niskie ciśnienie krwi to nie koniec świata, dlatego lekarza nie zawsze mają na to receptę. Problem w tym, że jeśli mamy zbyt niskie ciśnienie krwi to nic nam się nie chce. Nie mamy na nic siły, a przecież trzeba, jakość funkcjonować, dlatego trzeba starać się ciśnienie podnosić.

niskie ciśnienie krwi

Fachowo takie niskie ciśnienie krwi nazywa się hipotonią. Plusem jest to, że nie zawsze niskie ciśnienie oznacza poważne problemy ze zdrowiem. Może po prostu taka jest nasza natura i trzeba do tego przywyknąć. Nie ma znaczenia, jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat, bo ten problem wystąpić może u każdego. Z tym, że sportowcy i kobiety mają na to o wiele większe szanse. Ciekawostką jest to, że taki problem z niskim ciśnieniem może pojawić się u dziecka w okresie dojrzewania, a jest to związane z niską masą ciała.

U człowiek ciśnienie krwi wzrasta z wiekiem, ale czasami nie do takiego poziomu, jaki jest prawidłowy, dlatego trzeba badać sobie ciśnienie i wtedy będziemy wiedzieć czy do takiej grupy się zaliczamy.  Problem w tym, że zbyt niskie ciśnienie może i nie doprowadzi nas do zawału serca jak wysokie, ale możemy mdleć i wtedy stwarzamy dla siebie i innych poważne niebezpieczeństwo.

Można zemdleć prowadząc samochód albo stojąc w łazience i wtedy uderzymy głową o umywalkę czy wannę. Nie można tak ryzykować, dlatego jeśli niskie ciśnienie przez długi czas występuje u nas to trzeba będzie coś z tym zrobić. Nie da się od tak tego naprawić, bo często otrzymaliśmy to po naszych rodzicach. Jest to genetyczne, dlatego trzeba się z tym liczyć, że jeśli mama ma niskie ciśnienie to my również będziemy je mieć.

Przyczyny problemów z niedociśnieniem krwi

Poza tym, że może to być genetyczne to mamy jeszcze kilka przyczyny, które mogą to powodować. Może zażywamy jakieś leki, które to powodują? Osoby, które zażywają leki rozszerzające naczynia bardzo często borykają się z takimi problemami. To nie wszystko, bo jeśli mamy elki na arytmię albo na bezsenność to również taki problem może wystąpić i trzeba mieć tego świadomość.  Warto poczytać, co bierzemy i czy to nam nie powoduje właśnie takich problemów.

Jeśli tak się dzieje to można spróbować to zamienić na inne leki, które mogą takich efektów ubocznych nie mieć, dlatego będziemy się wtedy czuć o wiele lepiej niż teraz. Jeśli chodź o inne przyczyny, dlaczego możemy mieć problemy z niedociśnieniem to mogą to być chociażby żylaki. Może być również niedociśnienie wtórne czy stan pozakrzepowy.  Jeśli doszło do uszkodzenia komórek nerwowych w mózgów, bo dużo pijemy alkoholu to też takie sytuacje wtedy występują.

serce

Objawy niskiego ciśnienia tętniczego krwi

Ile byśmy nie spali to ciągle czujemy się zmęczeni. Czujemy również taką ociężałość i mamy poważne kłopoty z koncentracją. Bardzo często pojawia się również problem z przyspieszonym tętnem oraz z mroczkami przed oczami. To jednak nie wszystkie objawy, które mogą, ale nie muszą świadczyć o tym, że mamy zbyt niskie ciśnienie. Może to być zaburzenie rytmu serca albo nawet zawroty głowy.  Jeśli mamy ciągle zimne ręce i stopy to sprawdźmy sobie ciśnienie krwi.

Osoby z niskim ciśnieniem są wrażliwe na zmiany pogody.  Jeśli nadmiernie się pocimy i mamy problemy z ciągłym spaniem to możemy mieć niskie ciśnienie. W skrajnych przypadkach wstępują również nudności oraz bardzo poważne i uciążliwe bóle głowy.  Objawów jest bardzo dużo, dlatego warto w tym czasie, kiedy one występują zmierzyć sobie ciśnienie i wtedy będziemy wiedzieć czy to jest z tym związane czy po prostu jesteśmy przemęczeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiśnienie rozkurczowe
Następny artykułLakiery Nails Company

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here