Zawał u kobiet wykrywany jest o trzydzieści minut później niż u mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Statystyki pokazują, że panie potrafią lepiej rozpoznać objawy zawału, ale nie u siebie. Mogą to zrobić u innych, ale jeśli występują te objawy u nich to zawsze szukają jakieś wymówki, że to nie jest coś, co ich dotyczy. Niby panowie powinni się wstydzić, że nagle stali się słabi i coś im dolega, ale okazuje się, że z paniami wcale nie jest lepiej.

Dlaczego taka jest różnica w czasie? Przede wszystkim, dlatego że nawet, jeśli kobieta czuje się dzieje się z nią coś nie tak to nie wezwie pomocy, bo się boi, czego? Tego, że to będzie fałszywy alarm i że ratownicy, którzy przyjadą będą się z niej śmiać. Na tym przykładzie widać jak inne podeście do życia mają kobiety, a jak inne mężczyźni. Panowie nie mają z tym takich problemów.

Czy objawy zawału u kobiet są takie same jak u mężczyzn?

Nie do końca. U panów jest to ból w klatce piersiowej i już wiadomo, że coś złego się dzieje. U kobiet ten objaw występuje bardzo rzadko, dlatego diagnoza przychodzi tak późno i pomoc przyjeżdża jeszcze później. Prawie sto tysięcy zgonów rocznie jest właśnie po zawałach serca, bo na czas pomoc nie mogła dotrzeć.  Lepiej będzie to wyglądało w statystykach dziennych gdzie z tego świata odchodzi 250 kobiet. To straszne, że można byłoby większości tych zgonów zapobiec, ale nie wykryto objawów na czas.

lekarz

Problem polega na tym, że bardzo często zawał serca mylony jest z przeziębieniem lub grypą. Jak to jest możliwe? Dzieje się tak, dlatego że niektóre objawy jak ból gardła czy bóle mięśni na to wskazują, ale to fałszywa diagnoza, która będzie źle się kończy.  Do tego dochodzi ból pleców, nadbrzusza czy nawet żuchwy.

Panie inaczej przechodzą zawał serca, dlatego umierają częściej od mężczyzn.  Panie, jeśli pytane są o to, jakiej choroby się boją to okazuje się, że bardziej nowotworów i tego się spodziewają, a nie zawału serca. Na tym przykładzie widać, dlaczego tak dużo kobiet umiera na zawał serca, bo na ostatni miejscu będą brały to pod uwagę.

Jak unikać zawału serca?

Oczywiście pomijamy to, że trzeba zmienić tryb życia, co jest trudnym zadaniem do wykonania. Panie, które mają już za sobą pięćdziesiąt lat życia powinny regularnie się badać i monitorować swoje hormony. Jeśli jest ich za mało to trzeba to zmienić i poddać się leczeniu. Waga? Ma znaczenie i wiele pan mając już tyle lat nie zwraca na to uwagi. Niestety nasze serce jest wtedy bardzo mocno obciążone i trzeba o siebie zadbać. Zrzucenie kilku kilogramów daje niesamowite efekty czujemy się lepiej, ale i nasze serce ma łatwiej pracować.

W Polsce wiele kobiet ma problemy z nadwagą i trzeba to zmienić tak szybko jak to tylko jest możliwe. Jeśli się tego nie zrobi na czas to później może być problem z sercem, a otyłość jest główną przyczyną problemów z układem krążenia. Dbanie o swoje zdrowie nie jest łatwe, ale zastanówmy się czy chcemy jeszcze chodzić po tym świecie czy chcemy pielęgnować swoje dzieci i wnuki? Jeśli tak to nie pozostaje nam nic innego jak zacząć o siebie skutecznie dbać. Wtedy na pewno będą z tego pozytywne efekty. Może nie od razu, ale na pewno z biegiem czasu poczujemy się lepiej.

Problemy z sercem u kobiet

objawy zawału u kobiet

Jeśli nie jemy tego, co zdrowe to niestety, ale w pewnym momencie nasze serce może przestać dobrze pracować. Wiele osób o tym sobie przypomina w momencie, kiedy dochodzi do zawału. Można spotkać też takie panie, które nawet po zawale nie mają zamiaru zmieniać swojego tryby życia. Palą papierosy, nie ruszają się i jedzą niezdrowe posiłki. Efekt tego będzie tylko jeden, a mianowicie kolejny zawał serca, który może zakończyć się zgonem.

Szkoda, że wiele kobiet, ale i mężczyzn nie myśli o tym wtedy, kiedy jeszcze nie jest za późno. Można przecież zadbać o siebie i nasze serce ma łatwiej pracować, a wtedy szanse wystąpienia zawału serca znacząco się zmniejszają. Dzisiaj jest jeszcze na to czas, ale jutro może być za późno, dlatego trzeba o tym pomyśleć już teraz.  Dzisiaj prawie wszystko można kupić, ale zdrowia na pewno nie, dlatego trzeba się cieszyć, że można o nie jeszcze dzisiaj zadbać.

Im skuteczniej się za to dbanie weźmiemy tym lepsze będą z tego efekty końcowe. Zdrowie jest najważniejsze, a reszta wtedy sama przyjdzie i życie będzie o wiele łatwiejsze. Lepiej dbać o siebie zanim dojdzie do zawału serca niż przechodzić na diety po zawale, bo wtedy i tak zagrożenie naszego życia jest bardzo duże. Dbajmy o siebie najlepiej już od dziś, a nic złego nam się w przyszłości z sercem nie będzie działo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArytmia komorowa
Następny artykułOznaki zawału

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here