Mimo że posiadamy coraz więcej możliwości związanych z nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, to wciąż nie maleje popularność operacji plastycznych. Nie ma w tym nic dziwnego. Obie te opcje znacząco różnią się od siebie, chociaż pomagają uporać się z takimi samymi problemami. Na przykład z kształtem nosa odbiegającym od pożądanego. Dlatego z jednej strony możemy zdecydować się na operację plastyczną, a z drugiej na korektę kształtu nosa kwasem hialuronowym? Na co warto się zdecydować?

Kiedy zdecydować się na operację plastyczną?

Chirurgiczna korekta kształtu nosa to zabieg, który przyniesie stałe efekty. Niesie on za sobą ryzyko niepowodzenia operacji. Tak jak przy każdym zabiegu ingerującym w tak dużym stopniu w nasze ciało. Wymagana jest wtedy narkoza, a po wszystkim długi czas rehabilitacji. Kiedy więc gra jest warta świeczki?

Przede wszystkim, gdy nasz nos jest przyczyną problemów zdrowotnych. Albo, gdy jego kształt jest na tyle specyficzny, że korekta nosa kwasem hialuronowym niewiele by zmieniła. W tym pierwszym przypadku najczęściej pacjenci borykają się z problemem krzywej przegrody nosa. Ten defekt jest powodem częstego zatkania nosa, długiego zalegania kataru i innych wydzielin. Korekta nosa bez skalpela nie wchodzi wtedy w grę.

Mała rzecz, duży kompleks

Nos potrafi przysporzyć bardzo poważnych kompleksów jego posiadaczowi. Jego wielkość może być nienaturalnie duża w stosunku do całej twarzy. W takim wypadku jedyną słuszną opcją jest zdecydowanie się na chirurgiczną korektę nosa. Kwa hialuronowy bowiem jest w stanie wypełnić ubytki lub wizualnie wyprostuje nos, jednak nie pomniejszy go.

Niektórzy borykają się również z problemem wklęśniętego nosa lub dosyć sporego garba. Obydwa te przypadki mogą być skorygowane zarówno metodą inwazyjną, jak i nieinwazyjną. Zależy oczywiście od konkretnego przypadku. Korekta nosa kwasem hialuronowym w niektórych sytuacjach nie przyniesie żadnych efektów. Na niektóre defekty jedynym remedium będzie operacja plastyczna.. Niektórych zmian nie da się wprowadzić bez uprzedniego złamania kości i jej prawidłowego nastawienia. Zdarza się jednak, że duży kompleks wynika z obiektywnie niewielkiej nieprawidłowości nosa. Wtedy może obejść się bez operacji.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – kiedy się zdecydować?

Przede wszystkim, gdy jesteśmy przekonani, że mamy problem z wyglądem naszego nosa i że utrudnia on nam życie. Do tego zabiegu kwalifikują się wszelkie nierówności nosa, ubytki, niesymetryczność oraz garby. Kwas hialuronowy używany do tego typu zabiegów ma bardzo plastyczną formę. Pozwala to osobie wykonującej korektę nosa, na wymodelowanie i uformowanie jego kształtu, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.

Zmiana w przypadku korekty nosa kwasem hialuronowym jest subtelna. Lekki garb da się wyrównać, poprzez wstrzyknięcie kwasu w miejsce, gdzie znajduje się wgłębienie. Nos nie pomniejszy się, ale wyprostuje. Jest to o tyle wygodny zabieg, że nie wprowadza on trwałych zmian. Kwas hialuronowy po pewnym czasie się wchłania. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez 6, do 12 miesięcy. Pozwala to pacjentowi na dokonanie oceny uzyskanego efektu i podjęcie decyzji o jego powtórzeniu w przyszłości.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here