Zawały serca w Polsce są przyczyną bardzo dużej ilości zgonów. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, dlatego że albo nie wiemy, jakie są ich objawy albo te objawy, które są bagatelizujemy. Mistrzami w bagatelizowaniu objawów są panie, które niby wiedzą, jakie one są, ale u siebie starają się je przemilczeć, co dla nich oznacza poważne problemy zdrowotne i zagrożenie życia.

Panowie nie wiedzą za wiele o objawach, ale trafiają do szpitala nawet o trzydzieści minut wcześniej niż kobiety. Można powiedzieć, że to zapewne panie wiedzą, jakie są objawy i wzywają karetkę, ale w drugą stroną już tak to nie działa. Przykro się patrzy na statystyki gdzie mnóstwo osób umiera, mimo że te osoby można byłoby uratować. Trzeba, zatem dowiedzieć się, jakie są objawy zawału serca. Okazuje się, że mogą się one różnic u kobiet i mężczyzn, dlatego trzeba obserwować swoich bliskich i w porę wzywać karetkę.

Objawy występujące u kobiet

Panie mają inne objawy niż u panów, dlatego trzeba się dobrze obserwować żeby dojść do wniosku, że to naprawdę jest zawał. Naprawdę tak trudno to rozpoznać? Okazuje się, że tak, bo najczęściej takie objawy mylone są ze znaczenie, niewyspaniem i innym problemami. Do tego dochodzi stres. Wydaje się kobietom, że są zmęczone, a nie, że coś złego się dzieje z ich sercem. Warto wspomnieć o tym, że jedna z objawów, które występują u pań wskazuje na grypę. To ból głowy, gardła i mięśni.

ekg

Nie ma, zatem się, co dziwić, że kobiety o wiele później od mężczyzn docierają do szpitala. To, dlatego to one są najczęściej w statystykach umieralności. Nic się przecież nie dzieje przypadkowo i trzeba mieć tego świadomość. Trzeba, zatem dobrze patrzeć, co nas boli i gdzie. Nie ma, co liczyć, że będzie to typowy ból w klatce piersiowej, bo u kobiet bardzo rzadko on występuje. Bóle pleców czy nadbrzusza tak, ale nie klatki piersiowej.

Może nawet pojawić się ból żuchwy, dlatego trzeba nie bagatelizować objawów, jakie występują. Lepiej wezwać kartę do grypy, która się u nas pojawiła niż później wzywać dom pogrzebowy. To smutna prawda, ale te sto tysięcy zgonów rocznie na zawał serca to nie jest nic dobrego i trzeba z tym walczyć.

Wiele przypadków dałoby się na spokojnie uratować, dlatego trzeba będzie baczniej obserwować siebie czy swoją rodzinę, a wtedy o wiele wcześniej uda się wyłapywać te wszystkie niepojącej objawy i kobiet. Szanse na przeżycie wtedy u nich wzrastają i to jest przecież dla nas wszystkich najważniejsze.

Objawy zawału serca u panów

Objawem bardzo charakterystycznym jest silny ból w klatce piersiowej. To oznaka, że dzieje się coś nie tak. Bardzo często jest tak, że ból jest słaby, ale z czasem jest coraz silniejszy i silniejszy. Z tym, że nie zawsze jest to jedyny objaw, jaki się pojawi, bo może być tak, że ból wcale nie jest silny i tym samym go można zbagatelizować. Co jeszcze jest takie charakterystyczne przy zawale serca?

Mogą się pojawić duszności, którym najczęściej towarzyszy kaszel. Zdarzają się też przypadku odksztuszania pienistej wydzieliny. Na pewno nasz organizm będzie odczuwał silne osłabienie, a nawet mogą się pojawić zawroty głowy.  Może to skutkować omdleniem, a taki upadek może dla nas zakończyć się bardzo źle, dlatego jeśli czujemy się źle to albo się kładziemy albo siadamy.

Przy zawale serca pojawia się również kołatanie serca, a nawet mocne bóle brzucha z wymiotami.  Jest jeszcze jeden objaw, a mianowicie zaczynamy się panicznie bać tego, że możemy umrzeć. Nasz organizm wysyła nam takie sygnały, że dzieje się z nami bardzo źle.

badanie

Zawały serca u Polaków

Polacy nie odżywają się jak trzeba, dlatego później mają poważne problemy z układem krążenia efekty, czego może być zawał serca. Wśród kobiet właśnie to jest problemem numer jeden, kiedy skończą pięćdziesiąt lat. Wtedy o siebie nie dbają i tyją zamiast zrzucać zbędne kilogramy.  Polacy mało się ruszają siedzimy przez telewizorami, pracujemy za biurkiem i nic nie robimy.

Spacery, bieganie czy jazda na rowerze to dla nas zło konieczne. Do tego dochodzi nadmierne spożywanie alkoholu czy palenie papierosów i mamy komplet, który powoduje, że coraz więcej osób umiera na zawał serca. Granica wieku się obniża, dlatego trzeba uważać, co robimy, bo nawet, jeśli jesteśmy młodzi to nikt nie powiedział, że nie możemy mieć problemów z sercem i zawałem serca.

Im wcześniej zaczniemy dbać o swoje zdrowie tym szybciej zmniejszymy ryzyko zawału serca. Zdrowie mamy jedno i na razie nie można go kupić, dlatego jeśli je stracimy to bezpowrotnie i wtedy dopiero będziemy żałować, że się za siebie w porę nie wzięliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here