Osoby, które mają ubezpieczenie w NFZ, mogą liczyć na refundację produktów chłonnych. To nie tylko pampersy dla dorosłych na receptę. Rynek środków zabezpieczających przed przeciekaniem jest bardzo szeroki i można znaleźć wiele różnego rodzaju produktów. Dowiedz się, które z nich wybrać dla siebie.

Pampersy dla dorosłych na receptę – rodzaje produktów chłonnych

Może się wydawać, że produkty chłonne dla dorosłych to tylko pieluchy. Ale jest ich o wiele więcej. Pampersy dla dorosłych na receptę, czyli pieluchy z przylepcami, podobne do tych dziecięcych, to tylko jeden rodzaj. Są one stosowane w przypadku osób leżących i niesamodzielnych.

Można skorzystać także z refundacji na zupełnie inne produkty chłonne. Mogą to być na przykład pieluchy anatomiczne, które umieszcza się w bieliźnie lub w specjalnych siatkowych majtkach. Kolejnym rodzajem są majtki chłonne. Na niższą cenę w refundacji mogą liczyć także osoby używające podkładów i wkładów anatomicznych. Dla każdego ubezpieczonego, który ma uzasadniony powód potwierdzony przez lekarza, przypada 60 sztuk produktów chłonnych miesięcznie.

Pieluchy na receptę: pieluchomajtki a pieluchy anatomiczne

W refundacji dostępne są zarówno pieluchomajtki, jak i pieluchy anatomiczne. Czym różnią się od siebie te dwa produkty? W zasadzie różnica leży przede wszystkim w konstrukcji. Oba produkty nadają się do zastosowania w przypadku nietrzymania moczu w stopniu ciężkim i średnim. Są bardzo chłonne i świetnie izolują nadmiar wilgoci od delikatnej skóry. Różnią się przede wszystkim wyglądem.

Pieluchy anatomiczne to wkłady o wysokim poziomie chłonności, które można umieścić w bieliźnie lub w specjalnych majtkach. Są dopasowane kształtem do potrzeb mężczyzn i kobiet, dzięki czemu są najbardziej wygodne. Nie przesuwają się i bardzo łatwo można je wymienić. Pieluchomajtki są wyposażone w przylepce, które pozwalają na regulowanie obwodu produktu, co zwiększa komfort noszenia. Nadają się do zastosowania w przypadku osób, które poruszają się chociażby po domu. Będzie im z pewnością wygodniej, a wysoki poziom chłonności pozostaje zachowany.

Pampersy dla dorosłych na receptę: czym się kierować przy wyborze?

Wybierając pieluchy dla dorosłych na receptę, należy kierować się kilkoma czynnikami. Najważniejszym z nich jest poziom chłonności. Jest on wyrażany symbolem liczbowym od 1 do 8. W przypadku ciężkiego nietrzymania moczu należy wybierać produkty o poziomie chłonności 7–8. Niższy poziom natężenia nie musi wymagać tak dużej chłonności i można wybrać inny produkt.

Pampersy dla dorosłych mają także różne rozmiary. Różnią się między sobą obwodem. Należy dobrze dobrać odpowiedni produkt, ponieważ może się okazać, że zbyt szerokie nie będą chronić przed przeciekaniem na bokach, a za ciasne będą niewygodnie uciskały i powodowały odparzenia i podrażnienia. Rozmiary są identyczne jak te ubrań czy bielizny – od S do XL, a każdy producent podaje specyfikację i dokładny opis każdego rozmiaru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here