Pampersy dla dorosłych na receptę to duże udogodnienie dla osób, które muszą korzystać ze środków higienicznych potrzebnych przy nietrzymaniu moczu. Warto wiedzieć, że można otrzymać na te artykuły dofinansowanie w ramach NFZ. Podpowiadamy, jak się o takie dofinansowanie starać – jakie dokumenty należy wypełnić i gdzie zrealizować receptę.

Pampersy dla dorosłych na receptę – jak starać się o refundację?

Pampersy dla dorosłych na receptę otrzymać można po wypełnieniu wniosku na platformie NFZ w aplikacji eZWM. Wniosek wypełnia online lekarz, więc to właśnie do lekarza pierwszego kontaktu należy się udać i poprosić o receptę na środki higieniczne niezbędne przy nietrzymaniu moczu. Nie ma konieczności, by przynosić ze sobą dokumenty czy udawać się do Wojewódzkiego Oddziału NFZ w celu weryfikacji uprawnień do refundacji. Aplikacja eZWM weryfikuje wniosek automatycznie, a wszystkie potrzebne dokumenty są już w systemie. W niektórych przypadkach pacjent może być jedynie poproszony o dostarczenie dodatkowych poświadczeń o ubezpieczeniu w ramach NFZ.

Po wypełnieniu i weryfikacji wniosku na stronie eZWM lekarz drukuje receptę, podpisuje ją, przystawia pieczątkę i z takim dokumentem pacjent może już przystępować do realizacji zlecenia.

Pampersy dla dorosłych na receptę – jak zrealizować zlecenie?

Pampersy dla dorosłych na receptę można odebrać w każdej aptece lub sklepie z artykułami medycznymi. Potrzebna jest do tego recepta oraz numer PESEL lub data urodzenia osoby uprawnionej. Dane te sprzedawca ponownie wprowadza do systemu eZWM, który generuje dokument potrzebny do odbioru. Dokument ten należy podpisać i gotowe. Po odbiór pampersów czy innych środków na nietrzymanie moczu nie musi przychodzić pacjent, może to zrobić ktoś z rodziny czy inny opiekun. To duże udogodnienie, zwłaszcza dla osób starszych i mających trudności z poruszaniem się.

Warto wiedzieć, że refundowane są środki higieniczne na nietrzymanie moczu wysokiej jakości i renomowanych producentów, takie jak produkty TENA. Zazwyczaj pacjentowi przysługuje 60 sztuk pampersów dla dorosłych miesięcznie, a recepta może być wystawiana co miesiąc przez dłuższy czas. Należy jedynie pamiętać, że każdorazowo trzeba wypełnić wniosek za pośrednictwem aplikacji eZWM. Przy kontynuacji dofinansowania może to zrobić nie tylko lekarz, lecz także pielęgniarka czy położna.

Refundacja jest możliwa także w przypadku innych środków higienicznych na nietrzymanie moczu, takich jak wkładki TENA, pieluchomajtki, pieluchy dla dorosłych czy podkłady na materac. Przy wyborze warto kierować się jakością produktów. To bardzo ważne, szczególnie przy konieczności długotrwałego korzystania z tych środków pomocniczych. Produkty TENA wykonane są z oddychających materiałów najwyższej jakości, doskonale zabezpieczają przed wilgocią i przykrym zapachem oraz są miękkie i przyjazne dla skóry. Minimalizują ryzyko odparzeń czy stanów zapalnych, a przy tym zwiększają komfort pacjenta – nie tylko fizyczny, ale także psychiczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here