Wrastanie włosków to bardzo przykra dolegliwość towarzysząca często osobom, które decydują się na usuwanie włosków z cebulkami, a więc korzystają z wosku, pasty cukrowej lub depilatora. Czy można nad tym zapanować?

Kiedy włosy wrastają?

Nie każdy zna problem włosków wrastających po depilacji i może się mieć za wielkiego szczęściarza. Przypadłość ta jest bowiem bardzo uciążliwa. Kiedy po osłabieniu depilacją włoski zaczynają odrastać i nie mogą przebić się przez skórę, zaczynają rosnąć pod jej powierzchnią, tworząc widoczne i powiększające się kropki. Nieraz uważa się, że zapobiegają temu systematyczne peelingi, jednak wiele osób przekonało się już, że nie jest to prawda.

Czarne, widoczne kropki pojawiają się zwłaszcza w okolicach bikini, co jest wielkim problemem, gdyż uniemożliwia to cieszenie się gładką skórą. Kropki te wyglądają bardzo brzydko, a przy tym nieraz pojawiają się wokół nich stany zapalne, co skutkuje zaczerwienieniem i wygląda jeszcze gorzej. Nie o to zaś chodzi w depilacji, by po jej wykonaniu musieć ukrywać ciało, trzeba więc znaleźć taką metodę depilacji, która zlikwiduje ten problem i pozwoli cieszyć się pięknem w pełni gładkiej skóry.

Co może pomóc?

Zła wiadomość jest taka, że jeśli ktoś ma tendencje do wrastania włosków, to nie pomoże mu zmiana wosku na depilator czy odwrotnie. Niewiele zmienią nawet wizyty u kosmetyczki, bo choć wykonana przez nią depilacja może być dokładniejsza, to wrastaniu to w żaden sposób nie zapobiegnie. Jedyne więc wyjście to zmiana sposobu depilacji, najlepiej na depilację laserową. Inne dostępne metody, tj. golenie czy stosowanie kremów do depilacji, na pewno nie będą satysfakcjonować osób, które przyzwyczaiły się już do tego, że ich skóra jest gładka przez kilka tygodni. Dzięki depilacji laserowej w Warszawie będzie zaś gładka już zawsze, przy czym można będzie zapomnieć o przykrych skutkach ubocznych w postaci wrastania włosków.

Metoda ta jest też bezbolesna, zwłaszcza gdy wykonuje się ją z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń laserowych, a z takich korzysta teraz większość dobrych salonów, w ofercie których znajduje się depilacja laserowa bikini Warszawa ma ich mnóstwo. Zabieg ten więc pod każdym względem jest lepszy niż tradycyjne metody, a przy tym wcale nie musi być wiele droższy. Krążą mity na temat tego, jak kosztowna jest depilacja laserowa bikini Warszawa ma jednak wiele ofert, mocno różniących się od siebie cenami. Poza tym jej cena może wynieść tyle, ile kilka zabiegów depilacji woskiem u kosmetyczki.

[Głosów:7    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here