Zaczerwieniona i piekąca skóra może w dużym stopniu wpłynąć negatywnie na naszą samoocenę. Okazuje się, że skóra wrażliwa stanowi poważny problem wśród wielu osób – bez względu na wiek oraz płeć. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są objawy skóry wrażliwej oraz w jaki sposób powinna wyglądać jej codzienna pielęgnacja.

Skóra wrażliwa – przyczyny oraz objawy

Zaczerwienienie, świąd, pieczenie, uczucie ściągnięcia, nadmiernego ciepła, łuszczenie skóry oraz ostra reakcja na czynniki zewnętrzne – to główne objawy skóry wrażliwej. Jej przyczyny w dużym stopniu mogą być uwarunkowane genetycznie, ale może ona wystąpić także w przypadku atopowego zapalenia skóry lub trądziku różowatego.

Czynniki, które w dużym stopniu zaostrzają objawy skóry wrażliwej to nadmierny stres, suche powietrze oraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Skóra wrażliwa silnie reaguje na wahania temperatur oraz zmiany atmosferyczne, przede wszystkim silny wiatr. Co więcej, bardzo duży wpływ na zaostrzenie jej objawów ma także niewłaściwy styl życia, palenie papierosów, alkohol, zła dieta, a także nieodpowiednia pielęgnacja.

Skóra wrażliwa – pielęgnacja

Skóra wrażliwa wymaga właściwej pielęgnacji. Zanim jednak przystąpimy do zakupu jakichkolwiek kosmetyków, powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty, który dokładnie oceni stan naszej skóry oraz dobierze odpowiednią pielęgnację. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że stan naszej skóry ulegnie pogorszeniu. 

Kosmetyki stosowane do pielęgnacji skóry wrażliwej powinny cechować się małą liczbą składników, zawierać substancje łagodzące oraz nawilżające.  Ważne, aby krem do skóry wrażliwej zawierał filtr przeciwsłoneczny. Osoby zmagające się z cerą wrażliwą powinny także sięgać po delikatne środki myjące, które nie tylko nie spowodują podrażnień, ale równocześnie zneutralizują wysuszanie naskórka powodowane przez twardą wodę. W przypadku demakijażu skóry wrażliwej świetnie sprawdzą się produkty, które oczyszczą skórę bez konieczności zbędnego tarcia, które może ją dodatkowo podrażniać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here