Wszystkie zalety soczewek jednodniowych – dlaczego warto je mieć?

0
54

Wada wzroku wcale nie musi nas ograniczać. Wiedzą o tym dobrze osoby, które używają soczewek jednodniowych. Mają one bowiem tak wiele zalet, że każda wada w takim wypadku wydaje się mniej uciążliwa a często wręcz niezauważalna. Jeśli więc jeszcze zastanawiamy się, czy lepsze w naszym wypadku będą okulary korekcyjne, czy szkła kontaktowe, to rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Soczewki kontaktowe gwarantują nam wygodę, której nie osiągniemy, nosząc okulary. A jednodniowe wersje jeszcze bardziej ułatwią nam codzienne funkcjonowanie!

Soczewki jednodniowe – dla kogo?

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, kto w ogóle może korzystać z soczewek jednodniowych. Zazwyczaj nie ma większych przeciwwskazań do ich noszenia. Nie mniej, za każdym razem, gdy planujemy dobrać nowe soczewki, powinniśmy skonsultować to z okulistą, który przeprowadzi niezbędne badania. Jeśli więc nic nie wyklucza nas z korzystania z soczewek jednodniowych, to tak właściwie jest to opcja idealna dla nas, ponieważ sprawdzi się ona u każdego. Niektóre osoby szczególnie skorzystają na tym rozwiązaniu. Są to sportowcy z wadą wzroku, również ci, którzy uprawiają intensywne sport, nawet ekstremalne. Dlaczego w ich przypadku najlepiej sprawdzi się właśnie jednodniowa wersja?

Ponieważ nie trzeba tracić czasu na oczyszczanie soczewek i umieszczanie ich w specjalnym pojemniku z płynem. Dla osób, które często ćwiczą, wyrzucenie soczewek kontaktowych na koniec dnia do śmieci może okazać się o wiele wygodniejsze niż ich pielęgnowanie. Z tej możliwości skorzystają także osoby, które sporo podróżują. Zdecydowanie łatwiej jest nałożyć soczewki jednodniowe rano i wyrzucić je wieczorem bez konieczności podróżowania z dodatkowymi akcesoriami takimi jak płyn czy pojemnik. Podczas czyszczenia soczewek kontaktowych bardzo ważne jest również zachowanie higieny. W podróży może okazać się to nie tak łatwe, jakbyśmy tego potrzebowali.

Soczewki jednodniowe to swoboda ubioru

Ogromną zaletą soczewek jednorazowych jest to, że dzięki nim możemy eksperymentować z własnym wyglądem. Oprócz faktu, że zakupić możemy nawet modele zmieniające kolor naszych oczu, to pozwalają nam one na, chociażby stworzenie outfitu z wykorzystaniem okularów przeciwsłonecznych. Latem jest to bardzo przydatna opcja. Oprócz tego, dzięki soczewkom jednodniowym możemy lepiej dopasować nasz wygląd do różnych okazji np. ślubu. Wiele kobiet woli w ten dzień wyeksponować makijaż oka najbardziej jak się da. Oprawki mogą skutecznie go przyćmić. W dodatku nie każde okulary pasują do każdej kreacji, szczególnie tak eleganckiej, jak suknia ślubna.

Brak dodatkowych kosztów

Soczewki używane jednorazowo to nie tylko oszczędność czasu i miejsca, ale i pieniędzy. Z jednej strony opcja ta jest nieco droższa niż zakup wersji miesięcznej czy dwutygodniowej. Natomiast jest tak w sytuacji, gdy chcemy soczewek jednodniowych używać codziennie przez miesiąc. Wtedy być może warto przemyśleć bardziej długoterminową wersję. W innym wypadku zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy wydać na cały zestaw wraz z płynem do soczewek. Jeśli więc wiemy, że soczewek chcemy używać sporadycznie, zależnie od okazji bądź ochoty, to zdecydowanie jednodniowe szkła kontaktowe powinny nam wystarczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here