Według badań przeprowadzonych w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Krakowie rocznie przeznaczył 1861 zł na zakup alkoholu. Choroba alkoholowa niezmiennie zagraża każdemu bez względu na zawód czy warunki życia. Terapia uzależnień nie dla każdego wydawała się najskuteczniejszym rozwiązaniem. Przed jej rozpoczęciem można wybrać farmakologiczne sposoby jak esperal. Kraków daje taką możliwość. Zabiegi z użyciem wszywki dla alkoholika oferują prywatne przychodnie, ponieważ lek nie jest refundowany.

Dlaczego wszycie esperalu w Krakowie wywołuje awersję?

Disulfiram, esperal czy też wszywka alkoholowa – wszystkie określenia są poprawne to małe tabletki sprzedawane na receptę. Stosuje się jako sposób na alkoholizm. Preparat jest dozwolony w Polsce i dostępny w aptekach, ale nie został objęty refundacją. Lek wspiera osoby uzależnione w odzyskaniu trzeźwości. Specjaliści przypisują Disulfiramowi miano terapii awersyjnej. Skąd takie określenie wszywki alkoholowej? Z powodu siły i rodzaju reakcji esperalu na nawet małą dawkę alkoholu.

Wszyte tabletki decydują o tempie metabolizmu alkoholu w wątrobie człowieka. W trakcie trawienia wydziela się dehydrogenaza aldehydowa. Wszywki alkoholowe blokują działanie tego enzymu. Przez to rozkład aldehydu octowego do kwasu octowego również jest wydłużony. Z tego powodu zaszyty pacjent źle się czuje. Zmiana następuje od razu – po mniej więcej 5-10 minutach, a pogorszenie zdrowia może ustąpić nawet po 10 godzinach. Odczuwane objawy zatrucia można pomylić z kacem, ale są one dużo mocniejsze dla ciała oraz psychiki człowieka. Wymiotowanie, zawroty głowy i bóle, nudności, uszkodzenie wątroby czy trzustki, a nawet zaburzenia psychiczne (majaki, psychozy) to podstawowe symptomy. Utrata wzroku, zapalenie zarostowe tętnic, nieprawidłowy rytm serca, zawał, zaburzenia neurologiczne występują rzadziej, ale są prawdopodobne po wszyciu esperalu.

Takie działanie wszywki alkoholowej wywołuje silny lęk u osób uzależnionych. Możliwość utraty życia sprawia, że abstynencja staje się lepszym i bardziej logicznym wyborem. Lek esperal automatycznie zaszczepia awersję do płynu etylowego w każdej postaci. Tabletki wchłaniają się przez ok. 12 miesięcy. Ich siła nie maleje przez cały okres leczenia. Warto pamiętać, że implantacja wszywki alkoholowej oznacza kompletną rezygnację z picia. Lek jest stale w organizmie, dlatego reaguje na nawet małe dawki spożytego alkoholu.

Jak alkoholik przygotowuje się do zaszycia alkoholowego?

Zgłoszenie się na wizytę nie wymaga wielu działań od osoby nietrzeźwej. Jest jednak kilka warunków, które musi spełnić każdy pacjent, aby zabieg implantacji esperalu w Krakowie mógł się odbyć.

Zachowanie trzeźwości

Zanim zainteresowana osoba odwiedzi klinikę (zabiegi w domu pacjenta nie są rekomendowanym rozwiązaniem) musi zrezygnować z alkoholu na czas przynajmniej 24 godzin. Jeśli nie jest sam w stanie powstrzymać się od picia, w przychodni takiej jak Nasz Gabinet możliwe jest również przeprowadzenie detoksu alkoholowego przed esperalem. Dzięki takiemu zabiegowi organizm nałogowca zostanie oczyszczony z alkoholu.

Wywiad medyczny z chirurgiem

W profesjonalnej przychodni specjalista przeprowadza rozmowę wstępną. Wywiad pozwala na weryfikację występowania przeciwwskazań. Znając problem i charakter choroby pacjenta, lekarz wie, jaką ilość wszywek zaszyć.

Świadomość działania esperalu

Leczenia nie można przerwać bez usunięcia leku. Takie działanie to nie tylko dodatkowo ingerencja chirurgiczna, ale także koszt. Wykonanie zabiegu wiąże się z pisemną zgodą na jego przeprowadzenie. Pacjent powinien być pewien podjętej decyzji. Wszycie esperalu jest jednoznaczne z kategorycznym zakazem picia. Za każde sięgnięcie po kieliszek i efekty działania wszywki bierze odpowiedzialność pacjent, nie lekarz.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wszycia esperalu w Krakowie? Informacje znajdziesz na stronie przychodni: https://nasz-gabinet.pl/krakow/esperal/

Gdzie chirurg implantuje wszywkę alkoholową? Jak przebiega zabieg?

30 minut – tyle potrzeba lekarzowi na konsultację i przeprowadzenie zabiegu w bezpiecznych warunkach. Działanie leku jest natychmiastowe, ale nie wpływa na koncentrację, siłę czy umiejętność prowadzenia samochodu. Zabieg nie jest inwazyjny, ale ze względu na konieczność wykonania nacięcia na skórze uznaje się go za metodę chirurgiczną. Pacjenci nie muszą się jednak obawiać bólu, gdyż medyk zawsze wstrzykuje znieczulenie. Ponieważ implantacja jest wykonywana w okolicy pośladka, leczenie zapewnia również dyskrecję. Wizytę w przychodni można podzielić na kilka etapów.

  1. Konsultacja przed zabiegiem.
  2. Znieczulenie w zastrzyku w formie miejscowej.
  3. Nacięcie skóry nad pośladkiem.
  4. Ułożenie esperalu blisko mięśnia, podpowięziowo.
  5. Zszycie rany.

Szwy zdejmowane są po 10-14 dniach. W tym czasie pacjent musi zadbać o ranę i ją pielęgnować zgodnie z zaleceniami lekarza. W okresie gojenia się obowiązuje już zakaz spożywania alkoholu.

Czy leczenie alkoholizmu esperalem w Krakowie jest drogie?

Jedyną refundowaną formą leczenia choroby alkoholowej jest terapia w klinice lub zamkniętym ośrodku. Farmakologiczne metody są odpłatnie proponowane przez prywatne placówki. Pacjenci z Małopolski chętnie decydują się na wizyty w przychodni Nasz Gabinet. Specjaliści zapewniają oryginalny lek (pudełko Disulfiramu można zobaczyć przed implantacją), dyskretne wizyty i pomoc medyczną, jeśli pacjent tylko tego potrzebuje. Chociaż zdrowie powinno być najważniejsze, dla wielu koszt leczenia również wpływa na podjęcie decyzji. Dlatego też kliniki otrzymują wiadomości od z zapytaniem Esperal Kraków Cena. Wykonanie zabiegu z pomocą wszywki alkoholowej wynosi 650-1150 zł. Cennik jest zmienny, ponieważ każdy z dostępnych wariantów implantacji oznacza inną dawkę disulfiramu, typ szwów oraz sposób podania antybiotyku. Kiedy alkoholizm postępuję, człowiek musi pić coraz większą ilość alkoholu. Życie codzienne staje się droższe. Jednorazowe zastosowanie wszywki starcza na 8-12 miesięcy, a abstynencja zmniejsza podstawowe wydatki. Implantacja to nie tylko inwestycja w zdrowie psychiczne i fizyczne, ale również trzeźwą przyszłość.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze specjalistą z przychodni Esperal Nasz Gabinet Kraków.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here