Problemy z układem krążenia ma wiele osób. Niestety wtedy, kiedy jest na to czas bagatelizujemy wiele sygnałów od naszego organizmu. Wydaje nam się, że wszystkim może to dotyczyć, ale nie nas, dlatego później w najmniej odpowiednim momencie dochodzi do zawału serca. Jeśli wszystko skończy się bardzo dobrze to nasze życie i tak ulegnie zmianie.

Oczywiście pod warunkiem, że wyciągniemy z tego wnioski, a to wcale nie jest takie oczywiste jak nam się może wydawać. Nie bez przyczyny wiele osób ma już za sobą dwa, a nawet trzy zawały. Mogą te osoby mówić o wielkim szczęściu. Jeśli mieliśmy zawał to pora wziąć się za siebie i zacząć żyć inaczej niż do tej pory. Nie jest to wcale takie łatwe jak nam się wydaje, ale jeśli weźmiemy się za siebie i przekonamy samych siebie to szanse są naprawdę bardzo duże.

Walczymy o swoje życie i jeśli nie będziemy tego robić wystarczająco skutecznie to może się okazać, że następnego zawału nie uda nam się przeżyć. Szkoda życia, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby wrócić do normalnego trybu życia, jaki gwarantuje nam, że zawał się nie powtórzy, a my będziemy żyć jeszcze wiele lat.

Od czego zacząć?

Właściwie to trzeba wszytko zmienić i zacząć żyć o wiele bardziej zdrowo niż do tej pory. Przyda nam się aktywność fizyczna, ale to, jaka ona ma być i jak dużo ma jej być to będzie zależne od tego, co powie nam nasz lekarz. Niech on zdecyduje tak żebyśmy się niepotrzebnie nie forsowali, bo to oznacza dla nas spory uszczerbek na zdrowiu. Nie mamy siły, a tym bardziej, jeśli już mamy sporo lat za sobą. Wszystko trzeba będzie dostosować do swoich potrzeb, ale i możliwości.

lekarstwa

Nikt nie mówi, że mamy biegać po kilka kilometrów dziennie, albo jeździć kilometrami na rowerze. Dla takich osób codzienne spacery to już będzie krok we właściwą stronę i trzeba to zrobić tak szybko jak to tylko jest możliwe. Kolejny krok to jedzenie i tutaj jeszcze zawsze najgorzej. Jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych to nici z naszej aktywności fizycznej.

Trzeba jeść więcej posiłków każdego dnia, ale w mniejszych ilościach. Do tego koniecznie trzeba dobrać odpowiedni składniki, które szkodzą naszemu zdrowiu. Można zapomnieć o dużej ilości tłustych potraw, które fatalnie oddziałują na układ krążenia.

Koniec z używkami

Jeszcze gorzej wielu osobom jest zapomnieć o używkach. Picie alkoholu w dużych ilościach odpada, bo możemy później tego żałować. Wódka? Raczej nie jedynie, co wino można będzie spożywać, ale to też raczej dla smaku, a nie po to żeby się upić. Palenie papierosów? To jest coś, co bardzo szkodzi każdemu, a tym bardziej osobie, która jest po zawale serca, co oznacza, że palenie trzeba będzie definitywnie rzucić.

Nie będzie to łatwe zadanie, bo nasze przyzwyczajenia, które zbieraliśmy latami są bardzo silne, ale trzeba się zastanowić nad tym czy chcemy jeszcze trochę pożyć czy nie? Jeśli chcemy to nie ma innego wyjścia jak się przestawić i wybrać tę właściwą drogę.

Łatwo nie będzie nigdy, ale te osoby, które są wytrwałe na pewno będą mogły powiedzieć, że udało im się. To powinien być wzór dla innych osób, które mają problemy po zawale serca. Zawał serca to nie jest koniec świata, ale czeka nas spore wzywanie. Wytrwali sobie z tym poradzą i będą żyć jeszcze bardzo, ale to bardzo długo.

jazda na rowerze

Zażywanie zalecanych leków po zawale serca

Musimy pamiętać również o tym, że jeśli mamy przepisane jakieś leki to mamy je zażywać, bo inaczej nasz stan zdrowia może się bardzo szybko pogorszyć, a tego na pewno nie chcemy. Leki przepisuje nam lekarz, co oznacza, że nic nie kombinujemy na własną rękę i nie kupujemy suplementów diety zamiast tych leków, które są dla nas właściwie. Na pewno nie leczymy się sami, co ma trudno zrozumieć wielu Polaków.

Tak to właśnie wygląda, że musimy stosować się do tego, co mówi nam lekarz. Jeśli daje leki to nie są one przypadkowe tylko dobrane do nas. Zażywamy dokładnie taką ilość, jaką zaleca nam lekarz i tyle razy dziennie ile trzeba. Wtedy łącząc leki i zdrowy tryb życia zwiększamy swoje szanse na pozostanie jeszcze na tym świecie. Jakiekolwiek kombinacje kończą się źle i wiele osób mogło się już o tym przekonać.

My naprawdę nie musimy do tych osób dołączać, bo mamy rodzinę i chcemy z nimi spędzić jeszcze bardzo dużo czasu. Jeśli nie chcemy tego robić dla siebie to róbmy to dla dzieci, wnuków i wszystkich innych, których kochamy. Walka o swoje życie jest trudna, ale nawet, jeśli na początku nie wychodzi nam to najlepiej to później będzie coraz łatwiej. Każda osoba mająca zawał serca przez to przeszła i my też damy radę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMigotanie serca
Następny artykułZawał u kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here