Chlamydia trachomatis jest to patogen wewnątrzkomórkowy, a jednocześnie jedna z najbardziej rozpowszechnionych na świecie bakterii przenoszonych drogą płciową. Zakażenia występują najczęściej u kobiet w przedziale wiekowym między 16,a 19 lat oraz od mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat. Zakażenie bardzo często posiada charakter bezobjawowy, co sprzyja rozwoju poważniejszych powikłań trwałych. Taka bakteria może odpowiadać również za problemy z płodnością. U 60% osób cierpiących na niepłodność wykazano zagrożenie właśnie chlamydią. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/chlamydia-trachomatis-ta-bakteria-moze-powodowac-nieplodnosc/ 

Chlamydia trachomatis – niepłodność u kobiet i mężczyzn 

Zakażenie tą bakterią znacznie częściej spotykane u osób dotkniętych problemem zaburzeń płciowych. Występujący charakter zakażenia u kobiet przy przenoszeniu się zakażenia z szyjki macicy na trzon macicy, Jajowody oraz jajniki. Stany zapalne narządów mierniczych mniejszych mają poważne konsekwencje dla zdrowia oraz płodności kobiety. Wzrosty, a także ropienie mogą prowadzić do niedrożności jajowodów i tym samym braku możliwości zajścia w ciążę. Ponadto istnienie małe ryzyko przejścia zakażenia z matki na dziecko podczas porodu, co Naraża dziecko na poważne infekcje, które obyło spojówki, układ moczowy oraz płuca. 

Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni narażeni są na niepłodność. Przewlekłe infekcje powodują liczne stany zapalne i powstanie wzrostu w nasieniowodach, co prowadzi do bezpośredniego utrudnienia zapłodnienia. 

Jakie są objawy zakażenia Chlamydią? 

Dużo chorych przechodzi zakażenie w sposób bezobjawowy. Tylko pół niewielkiego procenta osób mogą pojawić się objawy takie jak: pieczenie podczas oddawania moczu, ból podbrzusza, ból podczas stosunku seksualnego. 

Zakażenie tego rodzaju bakterią daje objawy chorobowe, są one najczęściej niespecyficznymi objawami ze strony układu moczowo-płciowego. Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn charakterystyczne jest występowanie bólu w podbrzuszu oraz obecność nietypowych wydzielina z cewki moczowej. Mężczyznom może dokuczać dodatkowo ból jąder, a kobietom mogą towarzyszyć spontaniczne krwawienia. 

Zobacz też: http://ortho-med.pl/jakie-schorzenia-mozemy-wyleczyc-u-podologa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here