Każdy z nas marzy o tym, by mieć zęby, jak gwiazda filmowa. Bijąca po oczach śnieżna biel to efekt niemal niemożliwy do wykonania bez ingerencji z zewnątrz. Jednak można nieco zbliżyć się do ideału. Jak? Odpowiedzi szukaj w poniższym tekście.

Zęby jak z okładki

Gwiazdy kina, muzyki czy sportu to z reguły ludzie piękni. Wielu mężczyzn za wzór kobiecego ciała stawia najpopularniejsze aktorki rodem z Hollywood, zaś kobiety marzą, o tym ich mężowie i partnerzy byli tak zbudowani jak Cristiano Ronaldo. To oczywiście nie taka łatwa sztuka. Czasem przeszkadzają geny, czasem brak czasu, ale z reguły po prostu brak chęci. Jednak o ile smukłe, w przypadku pań, oraz atletyczne, w przypadku panów, ciało można zbudować, o tyle biel zębów nie przyjdzie sama z siebie. To, że sławni i bogaci mogą pochwalić się nienagannie prostym i białym uzębieniem to wypadkowa dwóch czynników: pieniędzy wydanych na zabiegi dentystyczne oraz programów do obróbki zdjęć. Choć większość z nas nigdy nie będzie mogła pochwalić się tak pięknymi zębami, możemy zdecydowanie poprawić ich stan. Jak? Odpowiedzią są dwa słowa: dieta i dentysta.

Dieta dla zębów

Z pewnością znasz co najmniej kilka rodzajów diet. Dieta 1000 kalorii, kopenhaska, biegacza, bezglutenowa – wymieniać tak można bez końca. Jednak żadna z nich nie zadba o twoje zęby. Ich celem jest wspomożenie cię w odchudzaniu, nie wzmocnienie twoich zębów. Co więc należy jeść i czego nie należy, by to zrobić? Oczywistym jest, że musisz zrezygnować ze wszystkich słodyczy. Cukier to największy wróg zębów, zaś nadużywanie go prowadzi między innymi do powstawania próchnicy. Jednak to oczywiście nie jedyny produkt, który jest szkodliwy. Jeżeli pijesz więcej, niż filiżankę kawy dziennie, koniecznie ograniczyć jej ilość. Szkodzą im również papierosy oraz alkohol. Jednak samo wyeliminowanie szkodliwych produktów nie wystarczy. By kompleksowo zadbać o zęby trzeba dostarczać im niezbędnych witamin (A, z gruby B, C, D) i minerałów (wapń, fosfor), których bogatym źródłem są owoce, warzywa oraz produkty mleczne.

Dentysta – pamiętaj o nim

Dieta to dobry początek, jednak ona nie wystarczy. Jedyną osobą, która pomoże w uzyskaniu idealnej bieli jest dentysta. Jednego z nich znajdziesz pod tym linkiem. U dentysty wykonasz szereg zabiegów, które nie tylko pomogą ci w ochronie szkliwa i zębów, ale także sprawią, że twój uśmiech stanie się zdrowy i piękny. A przecież na tym właśnie ci zależy. Dobry dentysta znajdzie sposób, by nawet chore i pożółkłe zęby zamienić w biel niemal z okładki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMoczenie nocne
Następny artykułDuszności problemem XXI wieku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here