Kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub własnego zaniedbania stracimy zęby, naszym zmartwieniem pozostaje niepełny uśmiech. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej pozostałoby nam czekać na założenie protezy po usunięciu wszystkich zębów.

Na szczęście w obecnych czasach gabinet stomatologiczny oferuje nam szereg rozwiązań, którymi uzupełnimy ubytki w uzębieniu. Co więcej, są to sposoby na stałe, wyglądające niezwykle naturalnie a dopasowane kolorystycznie do naturalnych zębów są niemalże nie do odróżnienia.

Na czym polega implantacja zębów

W miejscu ubytku stomatolog jest w stanie umieścić implant, na który w dalszej kolejności mocowany jest sztuczny ząb. Implanty zębów mają za zadanie spełniać rolę korzeni zębów, swoją trwałość zawdzięczają wykonaniu w całości z tytanu. Wszczepianie implantu jest zabiegiem chirurgicznym, przeprowadzanym w znieczuleniu. Polega na wywierceniu w wyrostku zębodołowym otworu i wkręceniu implantu. Dentysta zaszywa ranę a przez okres 3-6 miesięcy, implant wraz z kością poddają się procesowi osteointegracji, czyli całkowitego zrośnięcia się. Czas ten jest różny ze względu na miejsce, w którym wszczepiany jest implant. W przypadku szczęki jest to dłuższy czas niż zakładając implant w żuchwie, jest to spowodowane różnicą w strukturze kości. Kiedy implant jest odpowiednio ustabilizowany, lekarz stomatolog przechodzi do odsłonięcia implantu i wkręceniu śruby gojącej. Jest to proces mający na celu przyśpieszenie gojenia i przygotowania dziąsła do nałożenia korony. Po około dwóch tygodniach dentysta pobiera wyciski protetyczne i wraz z pacjentem podejmuje decyzję dotyczącą koloru korony. Zgodnie z pobranym wyciskiem są wykonywane dwa elementy: łącznik i korona ceramiczna, która jest na nim mocowana.

Szeroki wybór dla pięknego uśmiechu

 Teraz zakładając implanty zębowe mamy o wiele większy wybór rodzajów koron protetycznych m.in. akrylową, ceramiczną, porcelanową lub cyrkonową. Znacznie rzadziej wybieraną opcją jest korona ze stopów metali, ponieważ jest to mało estetyczne rozwiązanie. Z powodu niskiej trwałości jako rozwiązanie tymczasowe jest stosowana korona akrylowa. Najpopularniejszym wyborem jest natomiast korona wykonana z porcelany, podobnie jak korony ceramiczne i cyrkonowe, idealnie imituje naturalne zęby i jest niesamowicie wytrzymała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here