Standardowa morfologia krwi wymaga udania się do szpitala lub do gabinetu lekarskiego, gdzie w odpowiednich warunkach pielęgniarka pobierze próbkę krwi. Pobrany materiał zostanie wysłany do laboratorium chemicznego, gdzie następnie analityk przebada zawartości krwi. Na podstawie wyników lekarz będzie mógł określić stan zdrowia. Czasem jednak nie trzeba pobierać krwi przy użyciu strzykawki – można to zrobić w mniej inwazyjny sposób.

Aparat diagnostyczny – sprawdź swoją krew

Aparaty diagnostyczne, nazywane również analizatorami krwi umożliwiają przebadanie zawartości określonych składników naszego ciała. Przykładowo, dzięki aparatowi diagnostycznemu benecheck plus można sprawdzić glukozę, cholesterol oraz pomiar kwasu moczowego. W jaki sposób? Urządzenie zostało wyposażone w niewielki nakłuwacz, który umożliwia pobieranie materiału do badań bezpośrednio z krwi włośniczkowej. Za pomocą jednego aparatu można badać różne wartości dzięki temu, że do sprzętu dołączono różne paski testowe. Inne stosuje się do badań cholesterolu, inne do glukozy, a jeszcze inne do pomiaru kwasu moczowego.

Dużą zaletą aparatów diagnostycznych jest to, że są bardzo wygodne w użyciu. Osoby przewlekle chore muszą regularnie kontrolować stan swojego zdrowia. Codzienne chodzenie do szpitala na pobieranie krwi byłoby bardzo uciążliwe; dzięki aparatowi diagnostycznemu mogą one sprawdzać poziomy składników we krwi bez wychodzenia z domu.

Kto powinien korzystać z aparatów diagnostycznych?

Osoby chore na cukrzycę oraz na insulinooporność. Badanie poziomu glukozy jest dla osób chorych na cukrzycę podstawową informacją o tym, co się dzieje w ciele. Z cukrzycą nie ma żartów – konsekwencje nieleczenia tej choroby to między innymi zakwaszenie organizmu, uszkodzenie naczyń krwionośnych, uszkodzenia wzroku oraz nerwów, zespół stopy cukrzycowej. Jak widać, nie warto ignorować badania poziomu glukozy. Dzięki aparatowi diagnostycznemu możesz sprawdzać glukozę codziennie, niezależnie od tego, czy akurat jesteś w domu, czy na wakacjach, czy może nawet w centrum miasta. Analizatory krwi są niewielkie i dzięki temu można mieć je zawsze przy sobie.

Osoby, które mają problem z chorobami układu krążenia. Jeśli wiesz już, że masz miażdżycę czy inną chorobę związaną z wysokim poziomem cholesterolu, powinieneś regularnie kontrolować swoje ciało. Wysoki poziom cholesterolu może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Sam cholesterol jest potrzebny naszemu ciało, ale jeśli jest go zbyt dużo, to zaczyna odkładać się w naczyniach krwionośnych, zmniejszając przepływ krwi. Z czasem może to skutkować na przykład pęknięciem naczynia, co z kolei spowoduje wylew i udar mózgu. Dzięki regularnej kontroli będziesz mógł sprawdzać, czy poziom cholesterolu zmniejsza się np. dzięki zmianie stylu życia. Jeśli nie, to będzie to dla ciebie sygnał, że nadal robisz coś nie tak.

Osoby, które mają chore nerki. Pomiar kwasu moczowego jest istotny zwłaszcza dla takich osób. Dlaczego? Jeśli poziom kwasu moczowego zwiększa się, to zaczyna on niekorzystnie wpływać na zdrowie. Ilość kwasu może zwiększać się np. na skutek nieprawidłowej diety, niewydolności nerek, dny moczanowej czy też stosowania niektórych leków. Przy wskazanych chorobach trzeba często sprawdzać poziom kwasu moczowego. Gdy wzrośnie on za bardzo, to możemy zacząć odczuwać bóle stawów, mieć gorączkę, krwiomocz lub zastój moczu, nudności oraz wymioty.

Jaki aparat diagnostyczny wybrać?

Jeśli chcesz kupić aparat diagnostyczny, to przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy jest on precyzyjny i wytrzymały.  Powinien też posiadać odpowiednio pojemną pamięć. Przykładowo, w aparacie diagnostycznym accutrend plus można zapisać nawet do 100 pomiarów zawierających datę, godzinę oraz dokładne informacje dla każdego parametru.

Autor: Pozycjoneria.pl Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał dzięki współpracy z przedstawicielem sklepu medycznego Kredos.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here