Substancja koloidalna wykazuje pozytywne działanie dzięki zawieszonym w niej drobinkom innej substancji. W przypadku srebra koloidalnego są to jony srebra. Srebro wykazuje mnóstwo właściwości, które są bezcenne dla branży kosmetycznej. Sprawdź, o jakich właściwościach mowa!

Właściwości srebra koloidalnego

Srebro koloidalne posiada wiele właściwości. Przede wszystkim działa antybakteryjnie. Redukuje stany zapalne i wyrównuje koloryt skóry. Dogłębnie nawilża oraz odświeża, a także łagodzi oparzenia słoneczne. Dzięki niemu można pozbyć się swędzenia wywołanego ukąszeniami owadów. Wspomaga gojenie ran, delikatnie je regenerując. Śmiało mogą stosować je osoby z zaognionym trądzikiem, egzemą lub łuszczycą. Srebro koloidalne powinno przynieść ulgę i uwolnić od popularnych problemów skórnych. Regularne stosowanie preparatów na bazie jonów srebra może pozytywnie wpłynąć na stan cery. Działają w sposób tonizujący, więc śmiało można włączyć je do swojej codziennej pielęgnacji. Warto tylko pamiętać, by przed rozpoczęciem kuracji udać się do dermatologa. Niektóre problemy skórne mogą bowiem mieć poważne przyczyny, które należy leczyć farmakologicznie.

Srebro koloidalne – zastosowania

Nie jest tajemnicą, że srebro towarzyszy nam nie od dziś. Już od lat jego niezwykłe właściwości wykorzystywane są do produkcji biżuterii, kosmetyków, a nawet leków. Nic w tym dziwnego – kompleksowe działanie srebra czyni je uniwersalnym. Z tego względu znajdziemy je w kremach do rąk, preparatach na rany i odleżyny oraz w balsamach nawilżających. Jest też częstym składnikiem produktów na oparzenia słoneczne czy ukąszenia owadów. Znajdziesz je w płynach do higieny intymnej, dezodorantach i mgiełkach nawilżająco-ochronnych. Większość z wymienionych produktów kupisz przez internet. Na stronach takich jak https://www.naturamedica.pl/ dostępne są różne kosmetyki ze srebrem koloidalnym. Ich działanie potwierdzają badania, co bez wątpienia stanowi atut. Nie zawierają alkoholu, dzięki czemu nie wysuszają skóry. To doskonały przykład dobrego wykorzystania srebra koloidalnego w kosmetyce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here