Po wizycie u fryzjera  nasze włosy są miękkie i lśniące. Każdy z nas marzy o tym, aby ten efekt niesamowicie lśniących, odżywionych włosów utrzymywał się na codzień. Trudno jest uzyskać taki rezultat stosując drogeryjne specyfiki. Wybór jest bardzo duży – półki w drogeriach uginają się pod ilością różnego rodzaju szamponów, maseczek, odżywek, serum, a reklamy zachwalają nam coraz to nowe i bardziej skuteczne substancje aktywne. Ich działanie nie jest jednak tak spektakularne jak byśmy tego oczekiwali.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/profesjonalne-kosmetyki-fryzjerskie/

Odpowiednio dobrane kosmetyki

Kluczowym czynnikiem w pielęgnacji włosów jest odpowiedni dobór przeznaczonych do tego kosmetyków . Wprawne oko fryzjera potrafi dobrze ocenić stan i potrzeby zarówno naszych włosów jak i skóry głowy. Na podstawie tej analizy dobierają właściwy kosmetyk. Skład profesjonalnych kosmetyków stosowanych w salonach fryzjerskich znacząco różni się od tych sklepowych szczególnie pod względem ilości substancji aktywnych, stąd ich silniejsze działanie potwierdzone zauważalnym efektem. Największym problemem jest ich ograniczona dostępność. Profesjonalne specyfiki kupimy jedynie w hurtowniach fryzjerskich lub u fryzjera. 

Jakość ma swoją cenę

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są bardzo drogie. Cena szamponu czy odżywki to koszt od 80 złotych wzwyż. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, jeśli chcemy poprawić kondycję swoich włosów. Trzeba również wziąć pod uwagę, że są one bardziej wydajne niż kosmetyki drogeryjne. Wystarczy zaaplikować niewielką ilość, aby uzyskać odczuwalne efekty. Zwróćmy też uwagę na zalecenia producenta, dotyczące stosowania danego specyfiku. Jeśli spłuczemy maseczkę zbyt szybko, nie zdąży ona dogłębnie odżywić włosa. Warto sprawdzić sposób użycia nawet w przypadku szamponu. Znaczna część profesjonalnych fryzjerskich szamponów oprócz oczyszczenia ma za zadanie nawilżyć odpowiednio włosy. Nie należy ich spłukiwać od razu, lecz dopiero po kilku minutach. Jeśli chcemy zminimalizować koszty, możemy do pierwszego mycia użyć zwykłego, tańszego szamponu, a dopiero wtedy powtórzyć mycie, aplikując profesjonalny szampon. 

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/elegancja-nie-tylko-od-swieta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here