Przychodnia, szpital lub gabinet lekarski to miejsca, w których pacjent powinien czuć się bezpieczenie. Natomiast lekarz, który się nim zajmuje powinien budzić zaufanie. Kluczową rolę w leczeniu pełnią kwalifikacje medyczne, ale elementem, który wpływa na wizerunek lekarza jest też ubiór. Jeszcze do niedawna stroje lekarskie wyglądały tak samo, jednak ostatnimi czasy moda w pracy lekarzy uległa zmianie. Prosty, biały strój nie jest już powszechnie obowiązującym ubiorem, jeżeli będzie spełniał określone normy. Jaką odzież obecnie mogą nosić lekarze, aby wyglądać modnie i jednocześnie ubierać się adekwatnie do wykonywanego zawodu?

Ubiór lekarza w pracy nie musi być nudny

Jeżeli chodzi o modę w pracy lekarzy to ostatnimi czasy trendy się  zmieniły. Obecnie na rynku dostępne są modne i wygodne stroje lekarskie w różnych kolorach i krojach. Kluczową rolę w wielogodzinnej pracy lekarza pełni obuwie, które musi być wygodne. Obecnie oferowane modele znakomicie zastępują tradycyjne buty wykonane ze skóry oraz są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu nie obciążają kręgosłupa – zwłaszcza podczas wielogodzinnej pracy stojącej. Odpowiednio skrojone zapewniają optymalną wentylację stóp, dzięki czemu chronią przed nadmiernym poceniem.

Stroje medyczne damskie

Bluzy i spodnie wykonane z materiału składającego się w większości z bawełny są przyjemne w dotyku i przewiewne. Dzięki temu zapobiegają przepoceniu, nawet podczas intensywnego dyżuru. Kieszenie na bokach są funkcjonalne w codziennej pracy lekarza. Natomiast  odpowiedni kroje damskich bluz lekarskich zapewniają wysoki komfort noszenia oraz wysmuklają talię. Kolejnym elementem ubioru lekarza są spodnie. Dostępne są modele w stylu klasycznym lub tzw. chinosy – czyli wyszczuplające. Podobnie jak bluzy, materiał w większości wykonany jest z bawełny, dzięki czemu ubrania są lekkie, wygodne i przewiewne. Posiadają funkcjonalne kieszenie po bokach oraz dodatkowy ściągacz w pasie, który zapobiega ich opadaniu. Dostępne w różnych kolorach, które należy dopasować do barwy bluzy, aby stworzyć komplet. Zestawienie popularnych rozwiązań prezentuje tu https://www.drcichobieg.pl/kategoria/odziez-medyczna  Dr Cichobieg.

Odzież medyczna męska

Również wśród płci męskiej panują określone trendy w modzie lekarskiej. Jednym z elementów ubioru są funkcjonalne bluzy dostępne w różnych kolorach i odcieniach. Wysokie stężenie bawełny w materiale z którego są wykonane zapewnia wysoki komfort noszenia. Posiadają kolorową kieszonkę na piersi lub dwie kieszenie na bokach. Należy je zakładać przez głowę. Do bluz można dopasować kolorystycznie spodnie, aby stworzyć modny strój lekarski.

Trendy modowe w pracy lekarzy zmieniają się, dlatego warto nosić strój zgodnie z nimi. Ubiór lekarza wpływa na wizerunek wśród pacjentów. Powinien być modny i jednocześnie wygodny. Na rynku dostępna jest odzież lekarska w różnych kolorach. Zgodnie z panującym trendem warto nosić bluzę, spodnie i obuwie w tym samym kolorze.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here