Zdrowie jest kluczową kwestią w życiu każdego człowieka. Zdrowy organizm to lepsza kondycja fizyczna, dobre samopoczucie, silna obrona przeciw różnym chorobom, długie i szczęśliwe życie. Samo zdrowie jest uwarunkowane czynnikami genetycznymi i środowiskowymi. O ile na geny nie jesteśmy w stanie wpłynąć, o tyle na swoje środowisko i nawyki zdecydowanie tak. Im człowiek jest bardziej świadomy, że przede wszystkim lepiej zapobiegać chorobom poprzez zmianę swojego stylu życia niż działać dopiero po pojawieniu się choroby, tym większa szansa, że zacznie o siebie dbać.

Otyłość – współczesny wróg zdrowia

Na wystąpienie danego schorzenia wpływa wiele czynników ryzyka. Jednym z najczęściej spotykanych we współczesnych czasach, jest otyłość. Dotyka ona nie tylko dorosłych, ale coraz częściej również dzieci. Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, złe nawyki żywieniowe sprawiają, że odsetek ludzi otyłych bądź z nadwagą jest coraz większy. Wraz z wzrastającą liczbą osób otyłych, rośnie u nich ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych, nadciśnienia, cukrzycy, miażdżycy i wielu, wielu innych a wraz z nim skraca się ich długość życia. Na szczęście, można temu przeciwdziałać. Nim dojdzie do pojawienia się tych schorzeń i konieczności zastosowania leków, szansę na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia i uniknięcia farmakoterapii, stanowi zastosowanie działań profilaktycznych – wdrożenie dobrych nawyków żywieniowych i właściwego stylu życia. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, np. poprzez Internet, społeczeństwo jest bardziej świadome dbania o swoje zdrowie i życie. Coraz więcej osób z problemem nadwagi czy otyłością decyduje się na walkę z nadprogramowymi kilogramami i złymi nawykami. Podejmuje je chociażby przez stosowanie diety.

Dieta a wyrzeczenia

Pierwszym krokiem przy zmianie stylu życia jest próba znalezienia odpowiedniej diety. Obecnie, dzięki dostępowi do książek, gazet czy Internetu, można natrafić na przeróżne rodzaje diet czy znaleźć fit przepisy na odchudzanie. To już na początku może zniechęcić, bo tak naprawdę ciężko wybrać tą najodpowiedniejszą spośród przeróżnych propozycji: poprzez diety ograniczające spożycie konkretnych składników odżywczych, zmniejszające ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia czy przez narzucające spożywanie samych owoców czy warzyw. Po przeglądnięciu wszelkich możliwości, w pewnym momencie nasuwa się pytanie, czy istnieje jakaś dieta bez wyrzeczeń a po nieznalezieniu takowej, można się łatwo poddać. Jednakże w sytuacji, kiedy samemu rozkładamy ręce, możemy zasięgnąć pomocy i porady u osób, które na co dzień zajmują się problemami z żywieniem i prawidłowym stylem życia.

Specjalista na pomoc

Osoby z szeroką wiedzą na temat utrzymania swojego ciała w dobrym zdrowiu i kondycji nie trudno jest znaleźć. Po pierwsze, to choćby osoba lekarza, jako tej obytej w temacie zdrowia i funkcjonowania organizmu, chorób i czynników ryzyka ich występowania. Po drugie, to osoba dietetyka, która jest specjalistą w temacie zdrowego i właściwego odżywiania, składu danych produktów żywnościowych itd. Z kolei fizjoterapeuta może nam pomóc w kwestii naszej aktywności fizycznej i doborze ćwiczeń, wyboru formy aktywności fizycznej. Niemniej jednak, często zdarza się, że pomimo uzyskanej wiedzy, co i jak robić, szybko tracimy motywację do działania i rezygnujemy. W tym momencie może pojawić się rozwiązanie łączące wiedzę o zdrowym trybie życia i umiejętność motywacji innych do zmian – osoba trenera personalnego.

Motywacja do działania – klucz do zmian

Rozwiązanie, jakim jest skorzystanie z pomocy trenera personalnego, może być tym najlepszym dla osiągnięcia sukcesu i zmian w życiu. Dobry trener personalny posiada wiedzę w zakresie właściwego stylu życia. Wie, jak prawidłowo się odżywiać i potrafi zadbać o odpowiednią porcję aktywności fizycznej. Jest w stanie dostosować nawyki żywieniowe i dietę oraz rodzaj aktywności fizycznej dla każdego podopiecznego. Jest osobą, która udzieli potrzebnych informacji i rozwieje wszelkie wątpliwości. Ale przede wszystkim, stanowi wsparcie dla każdego walczącego o zmianę nawyków i potrafi mocno motywować do działania, zwłaszcza w kryzysowych momentach.

Odpowiedni trener personalny czeka na ciebie

Obecnie, znalezienie właściwego trenera personalnego nie stanowi problemu. Dzięki dostępowi do Internetu, każdy może znaleźć takiego, który będzie mu odpowiadał. Bardzo często, trenerzy personalni oferują zakupienie pakietów, które obejmują: przygotowanie dopasowanego planu żywieniowego, planu ćwiczeń (obecnie trenerzy oferują trening personalny online), monitorowanie postępów. Ponadto, zapewniają stały kontakt w razie pytań, problemów, pomocy czy potrzeby zmotywowania do działania. Takie kryteria spełnia trenerka personalna online naomitamper.pl, dzięki której każdy ma szansę na metamorfozę i zmianę na lepsze. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego, możliwość uzyskania efektów dzięki współpracy jest ogromna. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, nie zwlekaj, zmień swoje życie na lepsze – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here