Wiele osób ma nawyk używania gorącej wody do mycia włosów i skóry twarzy. Niestety nie jest to dobry nawyk z wielu względów. Dowiedz się dlaczego i przekonaj do tego, aby myć włosy i skórę twarzy wodą chłodniejszą.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/oszczedzaj-wode-i-wycwicz-nawyk-ktory-bedzie-kiedys-koniecznoscia/

Mycie włosów gorącą wodą

Niestety, ale bardzo wiele osób ma tak, że myje włosy gorącą wodą. Nie jest tak, że nawyk ten jest zły tak w ogóle, ale o tym dowiesz się po przeczytaniu kolejnych zdań. Każdy włosy posiada łuski włosa. Te mogą być otwarte oraz zamknięte, a to jakie są można stymulować. Nie jest tak, że nie mamy na to wpływu czy włos ma łuski otwarte czy zamknięte – jak najbardziej mamy na to wpływ. Na to, jaka jest ta łuska wpływ ma m.in. temperatura wody. Zaraz dokładniej zostanie przybliżony ten temat, ale zanim to nastąpi, dowiedz się dlaczego warto dbać, by łuska była zamknięta.

Otwarta łuska włosa sprawia, że ten jest podatny na zniszczenie, do jego wnętrza dostają się szkodliwe składniki, zanieczyszczenia, konserwanty z kosmetyków. Zamknięta łuska natomiast to włos gładki, silniejszy, lepiej się układa i stylizuje. No dobrze, wróćmy teraz do temperatury wody i jej wpływu na łuskę włosa. Gorąca i bardzo ciepła woda sprawia, że łuska włosa się otwiera, z kolei zimna woda łuskę zamyka. Oczywiście można myć włosy w ciepłej wodzie, ale zawsze pamiętaj o tym, by na koniec opłukać je wodą zimną, by tę łuskę zamknąć.

Gorąca woda a skóra twarzy

Innym nawykiem pielęgnacyjnym jest mycie twarzy w bardzo ciepłej wodzie. Oczywiście, aby dobrze zmyć kurz i pozostałości po makijażu – trzeba wykorzystać ciepłą wodę. Nie może być ona jednak gorąca, ponieważ wtedy podrażnia skórę. Cera sucha, wrażliwa i problematyczna jest szczególnie wrażliwa na zbyt wysoką temperaturę. Może miejscami się nawet poparzyć. Dlatego zawsze temperaturę wody należy dobrać odpowiednio, czyli aby była letnia lub ciepła. W przeciwnym razie można bardzo podrażnić skórę.

Przeczytaj też: http://www.ecomp.pl/dzien-kobiet-z-perspektywy-marketingowej/

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here