Mamy wielkie szczęście, ze żyjemy w czasach, kiedy nastąpił tak znaczny rozwój medycyny. Większość chorób, które niegdyś dziesiątkowały nasze społeczeństwo zostało wyeliminowanych lub potrafimy efektywnie leczyć. Znajduje to swoje przełożenie na wydłużeniu średniej długości życia kobiet i mężczyzn.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/pigulki-na-wszystko/

Poza rozwojem medycyny, trzeba przyznać, że znaczenie ma tez wzrost wiedzy społeczeństwa z zakresu ochrony zdrowia. Część typowych schorzeń leczymy zazwyczaj samo w domu, posiłkując się lekami dostępnymi bez recepty. Śmiało konsultujemy się tez z farmaceutami, prosząc o środki na konkretne schorzenia. Nie potrzebujemy do tego wizyty lekarskiej. Co więcej często diagnozujemy się sami na podstawie informacji, jakie znajdziemy w internecie. Przychodzimy do lekarza z gotową diagnozą, a czasem nawet ze wskazaniem, które leki powinien przepisać. Taka bezdyskusyjna wiara w to, co znajdziemy w internecie może okazać się brzemienna w skutki.

Reklamy, które nami manipulują

Jesteśmy podatni na działanie reklam suplementów diety i innych preparatów. Nie możemy się jednak za to winić. Są one konstruowane w oparciu o wiedzę psychologiczną. Ich autorzy doskonale wiedzą, jak nas podejść by skłonić nas do zakupu ich produktu. Odwołują się do naszych obaw o zdrowie swoje i swoich bliskich. Przekonują, że mamy wpływ na unikniecie chorób lub ich szybkie przezwyciężenie. Domyślnie wpajają nam więc przekonanie, że to od nas zależy zdrowie naszej rodziny, jeśli więc nie skorzystamy z okazji, sami będziemy niejako winni choroby i cierpieniu. Reklamy maja też wzbudzić nadzieje wśród tych, którzy juz od dłuższego czasu walczą bezskutecznie z pewnymi dolegliwościami. 

Pigułki na wszystko

Nieuczciwym zabiegiem jest deprecjonowanie badań, a także innych, naturalnych środków zaradczych. Aby skłonić nas do zakupu dość drogiego preparatu producenci wskazują jego uniwersalne, wszechstronne działanie, które ma nam pomóc w walce z wieloma dolegliwościami. Reklamują je więc jako ekonomiczne rozwiązanie. To takie pigułki na wszystko i dla każdego. Nie dajmy się na to nabrać. Skonsultujmy się z lekarzem zanim postanowimy zakupić taki cudowny preparat. 

Przeczytaj też: http://www.motocorner.pl/jaki-najlepszy-olej-wybrac-dla-naszego-auta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here