Na rynku jest dostępnych wiele produktów dedykowanych do pielęgnowania skóry twarzy i ciała – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Prawda jest taka, że wiele z tych produktów jest jedynie wymysłem marketingowym i bez części naprawdę można się obyć. Sprawdź listę kosmetyków, które są rzeczywiście potrzebne do pielęgnacji twarzy i ciała!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/kosmetyki-do-pielegnacji/

Lista produktów do pielęgnacji twarzy i ciała

  • Żel pod prysznic – lub inny kosmetyk, który służy do mycia skóry; może to być olejek myjący lub zwykłe mydło w płynie czy też pianka; zauważ jednak, że im bardziej wymyślny produkt, np. wspomniany olejek lub pianka, tym jest on droższy, a nie ma dodatkowych funkcji, co klasyczny żel pod prysznic; pamiętaj, że celem takiego kosmetyku jest oczyszczenie skóry, a fakt że będzie to pianka czy inna formuła nie ma większego znaczenia.
  • Balsam do ciała – ten produkt zazwyczaj jest traktowany, jako zbędny, a tak nie jest. Skórę należy regularnie nawilżać, ponieważ woda, kontakt z ubraniami wpływa na to, że wysusza się ona. Zwróć jednak uwagę, że wiele firm kosmetycznych oferuje wręcz wymyślne kosmetyki do nawilżania ciała – masła, oleje itp., a w rzeczywistości za balsam do ciała może posłużyć ci nawet kuchenny olej kokosowy, który z racji na dobry skład i wpływ na skórę, sprawdza się lepiej niż nie jeden balsam kupiony w drogerii. Obok nawilżania, ważną czynnością pielęgnacyjną jest złuszczanie naskórka – nie potrzebujesz do tego kupnych peelingów, śmiało możesz wykorzystać produkty, jakich używasz w kuchni, np. zmieloną kawę, miód, cukier.
  • Szampon – bez tego obyć się nie można, na pewno się z tym zgodzisz. Pamiętaj jednak, że wiele firm stosuje chwyty marketingowe w postaci przypisywana szamponom nadzwyczajnych właściwości, przez które te produkty mogą być nawet bardzo drogie. Wybierz szampon klasyczny, to odżywka powinna pełnić funkcję pielęgnującą. Szampon możesz również traktować, jako żel do mycia ciała.
  • Krem do twarzy – to zdecydowanie must have pielęgnacji. Warto wybrać ten, który idealnie spełni potrzeby i wymagania skóry. Krem sam w sobie może być zwykły, bez wymyślnych właściwości. Jeśli chcesz zadbać o skórę jeszcze bardziej, wówczas warto zdecydować się na serum do twarzy – kosmetyk, który ma bogaty skład jeśli chodzi o obecność składników odżywczych. Peeling i nawilżanie skóry twarzy – jak w przypadku skóry ciała, może wykonać domowymi kosmetykami.
  • Tonik do tonizowania skóry – to już ostatni kosmetyk pielęgnacyjny, w który warto się zaopatrzyć. Tonik wyrównuje ph skóry i sprawia, że później nałożony krem czy serum zdecydowanie lepiej się wchłaniają.

Przeczytaj też: http://ortho-med.pl/jak-bezpiecznie-kupic-online-ekskluzywna-sukienke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here