Z roku na rok coraz wyraźniej widzimy jak zmienia się klimat. Okresy wielkie suszy – bez deszczu za to z palącym słońcem są coraz dłuższe. O ekologicznych i gospodarczych skutkach tej zmiany można by mówić długo. Dziś jednak chcemy poruszyć kwestie, które są w tym temacie pomijane. Jak takie wysokie temperatury wpływają na nasze ciało, na nasz włosy?

Zobacz też: http://trzypion.pl/termoochronne-kosmetyki-do-wlosow/

Szkodliwe czynniki

Skutki długotrwałych wysokich temperatur są widoczne niemal natychmiast, jeśli chodzi o włosy. A trzeba zaznaczyć, że w czasie zimy rownież nie maja one korzystnych warunków. Zimne, zmarznięte powietrze na zewnątrz na zmianę z suchym, gorącym powietrzem za sprawa kaloryferów szybko się osłabiają i przesuszają. Na początku wiosny potrzebują intensywnej regeneracji i odżywienia. Dobrze jest juz wtedy pomyśleć o gorącym lecie czy nawet wiośnie i przygotowywać je na kolejne trudne warunki.

Zacznijmy zabezpieczać włosy przed negatywnym skutkiem promieni słonecznych już wiosną

Z pomocą przyjdą nam termoochronne kosmetyki do włosów. To preparaty, które pomagają naszym włosom uodpornić się na wysokie temperatury. Aby nie doprowadzić do wyniszczenia włosów, dobrze jest stosować je od pierwszych słonecznych dni. W drogeriach jest coraz większy wybór tego typu kosmetyków. Zacznijmy od tych, które mają dogłębne działanie, a co za tym idzie bardziej długotrwałe efekty. 

Przygotuj włosy na wysokie temperatury

Najlepiej sprawdzą się pod tym względem maseczki i odżywki. Wybierzmy na początek te, które trzeba pozostawić na włosach przez pewien czas do wchłonięcie. Dla wzmocnienia efektu możemy owinąć mokre włoży plastikowym czepkiem i zawinąć dodatkowo w ręcznik. Wyższa temperatura, jaka się w tej sposób wytworzy pozwoli wchłonąć składnikom odżywczym głębiej w strukturze włosa. 

Tak zabezpieczone włosy warto wzmacniać doraźnie termoochronnymi kosmetykami w sprayu, szczególnie przed bezpośrednią ekspozycja na słońce. Preparaty te powinny zawierać odpowiednio wysoki filtr UV, zabezpieczający je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Przeczytaj też: http://ortho-med.pl/czym-sie-kierowac-przy-wyborze-sztucznych-wlosow/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here