Nie jest tajemnicą, że palenie papierosów może powodować choroby zagrażające zdrowiu, a nawet życiu palacza. Co więcej, ofiarami dymu papierosowego są także osoby z jego otoczenia. To cię nie przekonuje do rzucenia palenia? Poznaj 5 pozostałych korzyści, których możesz się spodziewać po odstawieniu nikotyny.

Zdrowie, wydolność fizyczna i wygląd zewnętrzny

Palenie papierosów to jeden z silniejszych nałogów, z którym bardzo ciężko się uporać. Dlatego warto sięgnąć po tabletki na rzucenie palenia, które zwiększą prawdopodobieństwo sukcesu. Dodatkowym wsparciem z pewnością okażą się najbliżsi i silna wola. A tę na pewno wzmocni świadomość z korzyści, jakie niesie ze sobą rzucenie palenia:

– zdrowie – już pierwsze minuty po rzuceniu palenia korzystnie wpływają na ludzki organizm, ponieważ praca serca i ciśnienie krwi wraca do normy. W kolejnych tygodniach ciało pozbywa się szkodliwych substancji. Wiele narządów powraca również do prawidłowego funkcjonowania, a w perspektywie długoletniej maleje ryzyko zachorowania na poważne choroby oraz nowotwory;

– wydolność fizyczna – po odstawieniu papierosów płuca zaczynają się oczyszczać, zarówno z zanieczyszczeń, jak i flegmy. Z czasem rozkurczają się oskrzela oraz poprawia się wydajność płuc. Ustępuje sapanie, kaszel i inne problemy z oddychaniem. Dzięki temu byli palacze znacznie chętniej podejmują się regularnej aktywności fizycznej. W efekcie czego poprawia się wspomniana wydolność organizmu, jak i kondycja;

– wygląd zewnętrzny – wraz z rzuceniem palenia poprawia się także wygląd palacza, ponieważ cera staje się zdrowsza. Dodatkowo: oddech jest świeższy, zęby bielsze, a włosy zyskują miękkość i blask.

– redukcja stresu – palisz, bo to cię uspokaja? Niestety efekt jest tylko chwilowy. W rzeczywistości byli palacze odczuwają znacznie mniej stresu, niż osoby aktywnie palące.

– poprawa domowego budżetu – palenie papierosów to drogi nałóg. Dlatego w dość krótkim czasie zasobność portfela wzrasta, dzięki czemu można spełnić dawno odkładane marzenia.

Kolejnym efektem wynikającym z rzucenia palenia jest fakt, że znika problem brzydko pachnących ubrań. Teoretycznie rzecz błaha, jednak uprzykrzająca życie twoim bliskim bądź… przełożonym.

Zwiększ swoje szanse na rzucenie palenia

Rzucenie palenia nie jest proste. Łatwiej się z nim zmierzyć, kiedy sięgnie się po sprawdzone tabletki Recigar – https://recigar.pl/. Tabletki powodują zmniejszenie głodu nikotynowego i pomagają stopniowo odzwyczaić się od palenia tytoniu. Warto podjąć wyzwanie i samemu przekonać się, jak wiele korzyści przynosi odstawienie nałogu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here