Stopy to istotna część naszego ciała. Pozwala nam nie tylko się przemieszczać, ale także gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie reszty organizmu.

Cywilizacja niszczy stopy

Wady stóp, czy wady postawy to choroby powstałe wskutek postępy cywilizacyjnego, jaki dokonywał się na przestrzeni wieków. Utwardzenie dróg i masowa produkcja obuwia negatywnie wpłynęły na stan stóp. Dawniej, gdy ludzie chodzili boso, stopy reagowały na wszystkie bodźce. Ciężar marszu także rozkładał się równomiernie, co było bardzo komfortowe. Niestety, z czasem wszystko zaczęło ulegać pogorszeniu. Chodzenie w butach, dodatkowo niezbyt dobrze dopasowanych, ograniczyły liczbę bodźców docierających do kończyn. Dodatkowo najbardziej obciążone zaczęły być pięty, co przełożyło się na pracę całej stopy. W ten sposób zaczęły pojawiać się pierwsze wady, np. płaskostopie. Na szczęście medycyna nadąża za wszystkim, efektem czego jest pojawienie się podologii.

Podoskop odkryje wady

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawów. Wymaga wiedzy z zakresu takich dziedzin jak ortopedia, chirurgia, czy diabetologia. Wizyta w gabinecie podologicznym pozwoli na szybką i trafną diagnozę twoich problemów. Wszystko dzięki badaniu podoskopem, które za sprawą metody odbicia lustrzanego pokazuje wszelkie nieprawidłowości. W ten sposób podolog może od razu wdrożyć proces leczenia, polegający na doborze odpowiednich wkładek.

Wkładki termoformowalne – jak działają?

Formowanie wkładek trwa około godziny i może być wykonane podczas jednej wizyty. Zaletą wkładek jest to, że są one dopasowane indywidualnie do stopy pacjenta, Wszystko dzięki podgrzewaniu ich do określonej temperatury i formowaniu bezpośrednio na nodze. W ten sposób wkładki termoformowalne są nie tylko wygodne, ale i skuteczne. Zobacz, jakie rodzaje wkładek możesz wybrać w zależności od potrzeb. Oprócz klasycznych, podolog ma do dyspozycji specjalistyczne, stosowane w reumatologii, a także te przeznaczone dla osób uprawiających sport. Poza modelami korygującymi, możemy również otrzymać takie, które zmniejszają ból w trakcie chodzenia. Zazwyczaj są one miękkie i wykonane z żelu. Zabezpieczają one kości śródstopia przed kontaktem z podłożem. Wkładki wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości materiału, który jest pokryty cząsteczkami nanosrebra. Dzięki temu stopa oddycha w trakcie marszu, a w bucie nie rozwijają się grzyby i bakterie. Noszenie wkładek poprawia cały narząd ruchu – od stóp do kręgosłupa. To najłatwiejszy sposób na pozbycie się uciążliwych dolegliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here