Nowoczesne techniki stomatologiczne oparte są o wykorzystanie zaawansowanych sprzętów oraz metod leczenia. Wiele z nich wymaga dokładnego powiększenia miejsca zmienionego chorobowo i przeprowadzania całego procesu przy udziale specjalistycznych, precyzyjnych sprzętów. Właśnie dlatego wykorzystanie mikroskopu może być wręcz niezbędne.

Mikroskop stomatologiczny

Mikroskopy stomatologiczne to wysokosprawne urządzenia, które służą obrazowaniu niewielkich przestrzeni i powierzchni. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest przeprowadzanie najbardziej precyzyjnych zabiegów, takich jak leczenie kanałowe czy dokładne dopasowywanie wypełnień w ubytkach.

Mikroskopy stomatologiczne muszą być dostosowane do specyficznego środowiska, w którym pracują. Oznacza to specyficzną budowę na wyciąganym, ruchomym ramieniu, które pozwala na manewrowanie głowicą. Dzięki temu lekarz może skupić się dokładnie na tym punkcie, który go interesuje, bez konieczności przestawiania głowy pacjenta. Jednocześnie sam ma zapewnioną wielką swobodę i komfort pracy, gdyż urządzenie z łatwością dostosowuje się do wzrostu operatora.

Leica – mikroskop nowej generacji od uznanej marki

Mikroskop stomatologiczny Leica, który mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie https://e-meditrans.pl, jest najlepszym przykładem sprzętu medycznego nowej generacji. Warto przy tym napomknąć, że sama marka Leica jest doskonale znana w środowisku lekarzy, fotografów i naukowców, gdyż we wszystkich tych zawodach wykorzystywane są jej zaawansowane, innowacyjne i niezawodne sprzęty.

Najważniejsze cechy mikroskopu Leica

Mikroskop stomatologiczny marki Leica opiera swoje działanie o wykorzystanie światła LED, które pozwala na uzyskanie bardzo intensywnego światła, pomagającego w obrazowaniu danej partii zęba. Dzięki dobremu oświetleniu i zaawansowanemu systemowi soczewek optycznych umożliwia ustawianie ostrości w zakresie od 200 do 300 mm.

Co więcej, jest on niezwykle ergonomiczny i posiada kompleksowe wyposażenie, w skład którego wchodzi cały zestaw okularów, soczewek i dodatkowych modułów. Jego ergonomia wynika z doskonale wyprofilowanego ramienia i głowicy, które łatwo dopasowują się do użytkownika. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe dopasowanie go do potrzeb każdego lekarza, który ma aktualnie zmianę.

Dodatkową zaletą mikroskopu Leica jest możliwość szybkiego ustawienia go i dopasowania do konkretnego zabiegu. Sprawdza się nawet gdy istnieje konieczność zmiany ustawienia głowy pacjenta. Jest także intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu  nawet nowi pracownicy mogą szybko nauczyć się jego obsługi.

Na zakończenie pragniemy dodać, że pod mikroskopem można wykonywać praktycznie wszystkie zabiegi. Zwiększa to ich bezpieczeństwo, precyzję i przynosi lepsze efekty dla pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here