Wśród zabiegów w gabinetach dermatologicznych i medycyny estetycznej ostatnim krzykiem mody jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia jest zabiegiem miejscowym, który nie jest interwencją chirurgiczną. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednio dobranych koktajli i substancji odżywczych. Skóra właściwa odbiera, przez co skóra wygląda dużo lepiej i młodziej. Co więcej, mimo że najpopularniejszą wersją mezoterapii jest mezoterapia igłowa, to wyróżniamy parę rodzajów tego zabiegu:

  1. Mezoterapia igłowa
  2. Mezoterapia bezigłowa – jest to bezinwazyjne wprowadzanie przeróżnych preparatów dermatologicznych pod skóre dzięki wykorzystaniu prądu elektrycznego. Prąd o wysokiej częstotliwości sprawia, że skóra czasowo ma dużo większą przepuszczalność, co znacznie ułatwia wchłanianie odpowiednich substancji. Elektroporacja jest dużo mniej inwazyjna niż stosowanie igieł
  3. Sonoforeza – kiedyś uznawano ją za jeden z podrodzajów terapii bezigłowej. W tej metodzie stosuje się ultradźwięki, które znacznie uławiają wprowadzanie substancji aktywnych. Mechanizm działa na podobnej zasadzie co mezoterapia bezigłowa, jednak stosuje się tutaj inne stężenia roztworów wprowadzanych pod skóre.
  4. Jonoforeza – tym razem wchłanianie substancji aktywnych odbywa się za pomocą dysocjacji elektrolitycznej wywołanej dzięki odpowiedniemu doborowi składników roztworów leczniczych.

Na czym polega mezoterapia?

Na ten moment znamy rodzaje stosowanych zabiegów, jednak jak one przebiegają? W przypadku najpopularniejszej i najstarszej mezoterapii igłowej, subtancje lecznicze i regenerujące kondycję skóry mają podwójne działanie. Dzięki wstrzykiwaniu preparatów po prostu dobrych dla skóry nie ryzykujemy obciążenia narządów wewnętrznych, które normalnie dostałyby w kość w kontakcie z farmaceutykami podawanymi doustnie. Ważny jest aspekt samego gojenia skóry. Skóra z bliznami czy odbarwieniami otrzymuje zastrzyk nowych preparatów, a sama ingerencja igieł pobudza ją do odtworzenia się w lepszej formie. Samoregeneracja zwykle przebiega sprawine i już po 2-3 zabiegach widać znaczną poprawę stanu sprzed i po zabiegu.

Preparaty dermatologiczne mogą mieć formę gotowych leków do mezoterapii, produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu, lub mieszanek, będących autorskim „projektem” naszego lekarza, który dopasuje odpowiednie leki na dane schorzenie.

Skoro o schorzeniach mowa, kiedy doradza się spróbowania mezoterapii?

Mezoterapia jest wykorzystywana od wielu lat do usuwania cellulitu. Ten odwieczny wróg kobiet niejednokrotnie tylko w ten sposób zupełnie odpuszczał – nie pomagały ćwiczenia fizyczne połączone z preparatami doustnymi i kremami. Podobnie sytuacja wygląda ze zmarszczkami. Zabieg nie jest najtańszy, jednak tylko mezoterapia w tak skuteczne sposób pobudza skóre do samoregeneracji. Mezoterapią powinni zainteresować się również panowie z problemami wczesnego łysienia czy panie, które tracą zbyt wiele włosów. Na rynku istnieją specjalne preparaty, które podaje się na pobudzenie cebulek i porost włosów. Być może cenowo mezoterapia to drogi zabieg (od 150 do 300 zł), jednak jej efekty widać bardzo szybko. Co więcej, często wydajemy dużo więcej na preparaty z drogerii, które nie są w stanie przynieść takich rezultatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here