Jakie implanty zębowe wybrać i gdzie wykonać zabieg?

0
1491

Chociaż każdy z nas marzy o uśmiechu jak u gwiazd Hollywood, nie każdy ma takie szczęście, aby posiadać zdrowe i piękne zęby. Na szczęście żyjemy w świecie tak prężnie rozwijającym się na wszelkich polach, że także medycyna ma obecnie znacznie więcej odpowiedzi na nurtujące nas pytania i problemy, niż miała jeszcze chociażby dekadę temu. Wielu z nas sądzi, że implanty zębowe mogą być nieestetyczne – przypominamy sobie zmieniające kolor, żółknące lub szarzejące implanty, złote zęby i wypadające protezy. Na szczęście takie rozwiązania to już przeszłość – obecnie medycyna proponuje znacznie więcej. Chociaż codziennie słyszymy o ważnych odkryciach, większość z nich często brzmi dla nas dość odlegle. Jednak to, jak daleko rozwinęła się technologia implementacji zębowej może być dla wielu z nas bardzo dobrą wiadomością!

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe składają się z dwóch części: korzenia (najczęściej wykonanego z tytanu) oraz korony, czyli widocznej części zęba, imitującego wyglądem naturalne struktury. Najważniejsze przy wyborze i wykonaniu implantu jest jego wytrzymałość, trwałość oraz jakość – kolor powinien być naturalny dla naszego uzębienia, nie powinien się różnić, a także zachowywać z czasem swoją naturalną barwę. Wytrzymałość jest oczywista. Zabieg implementacji nie należy do tanich, dlatego warto wybrać jak najlepszego specjalistę, który wszczepi nam wysokiej jakości implenty.

Na jak długo starczają implanty?

Trwałość implantów zasadniczo nie jest obciążona czasem. Jeśli odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej, możemy być spokojni. Tak jak w przypadku zdrowych zębów, nie możemy zapominać o codziennej pielęgnacji. Szczotkowanie i nitkowanie (o ile układ zębów na to pozwala) to podstawa sukcesu. Oczywiście zaleca się również wizyty kontrolne u stomatologa – raz lub dwa razy w roku. Zaleca się regularne usuwanie kamienia naturalnych zębów, aby zachować ich dobrą kondycję.

Jakie są rodzaje implantów?

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje implantów: tytanowe oraz cyrkonowe. Te pierwsze mają dłuższą historię. Ich “korzenie” sięgają roku 1965. To wtedy szwedzki implantolog, Per-Ingvar Brenemark opracował je jako pierwszy. Ich największą zaletą jest trwałość. Tytan należy do minerałów, które wykazują niezwykłe wyniki w zakresie odporności na czas i warunki zewnętrzne. Jednak te implanty zębowe mają sporą wadę. Jeśli dojdzie do obniżenia linii dziąseł, co niestety może się zdarzyć z upływem czasu, widoczna staje się ich część. Wtedy można zauważyć szare elementy, które znacznie różnią się od naszego naturalnego zęba.

Alternatywą są implanty cyrkonowe. Ten rodzaj ma wiele zalet. Przede wszystkim ich kolor do złudzenia przypomina naturalną barwę kości. Dodatkowo ich trwałość jest również bardzo zadowalająca. Implanty cyrkonowe są odporne na kwaśne środowisko, korozję oraz działania temperatur. Dodatkowo nie zmieniają smaku potraw oraz nie mają na nie wpływu choroby przewlekłe oraz alergie. Dla wielu pacjentów jest to najlepsza opcja.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg?

Ponieważ większość z nas obawia się zabiegów stomatologicznych, warto wybrać miejsce, w którym poczujemy się komfortowo. Jednym z najważniejszych czynników będzie zatem podejście, wiedza oraz doświadczenie stomatologa. Warto wybrać taką klinikę, która specjalizuje się nie tylko w stomatologii tradycyjnej, ale także estetycznej. Bardzo dobrym wyborem, gdy będziemy decydować się na implanty zębowe jest Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu. Specjaliści z tej kliniki są odpowiednio wyszkoleni, posiadają ogromne umiejętności oraz pracują z nowoczesnym sprzętem. Zachęcamy do odwiedzenia stony chirurgiatwarzy.pl oraz zapoznania się z ofertą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here