Powiększanie ust to zabieg od lat cieszący się niesłabnącą popularnością, szczególnie wśród pań. Najczęściej opiera się on na wprowadzeniu w obszar warg wybranego wypełniacza. Wcześniej był to przede wszystkim kwas hialuronowy, jednak obecnie coraz częściej pacjentki decydują się na lipotransfer. Na czym polegają oba te zabiegi i który z nich warto wybrać? O opinię zapytaliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Powiększanie ust – dostępne metody

Choć współczesna medycyna estetyczna oferuje rozmaite metody powiększenia warg, wciąż najczęściej wybierane są te z zastosowaniem wypełniaczy. Można je wykonać z użyciem:

  • kwasu hialuronowego;
  • tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta.

Obie odbywają się z zastosowaniem iniekcji w obszar czerwieni wargowej – zwykle wykonywane są one w różnych miejscach po bokach ust, co pozwala uzyskać równomierny efekt. Następnie specjalista wykonuje delikatny masaż w obrębie warg w celu ich wymodelowania.

Inną, nieco rzadziej stosowaną, jednak bardzo skuteczną metodą, jest chirurgiczne powiększanie ust. W Bieńkowscy Clinic w Częstochowie stosowana jest technika Lip Lift. Zabieg ten musi zostać wykonany przez doświadczonego chirurga, ponieważ jest nieco bardziej inwazyjny niż te z zastosowaniem wypełniaczy. W jego przebiegu wykonywane jest delikatne nacięcie nad górną wargą. Następnie specjalista delikatnie wywija górną wargę i zmniejsza rynienkę nosową. Na koniec zakładane są szwy, które można zdjąć w gabinecie po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegach powiększania ust?

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy czy chirurgiczna korekta ust to nie tylko doskonały sposób na powiększenie warg. Z ich pomocą można zyskać znacznie więcej, w tym:

  • redukcję asymetrii warg;
  • podniesienie kącików ust;
  • odmłodzenie twarzy.

W przypadku zastosowania wypełniaczy, szczególnie autologicznego przeszczepu tłuszczu, można uzyskać rezultat:

  • wypełnienia zmarszczek i bruzd;
  • odżywienia i wygładzenia tkanek.

Jakie są największe wady i zalety różnych metod powiększania ust?

Zastanawiasz się, która metoda powiększania ust jest najlepsza? Wiele zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Każda z nich ma bowiem zarówno istotne zalety, jak i wady.

Decydując się na powiększanie ust za pomocą iniekcji kwasem hialuronowym, możemy liczyć na zachowanie efektu przez około rok. Sama metoda jest najmniej inwazyjna, zdecydowanie najtańsza, a wypełniacz nie stanowi zagrożenia dla większości pacjentów. Zawsze należy jednak pamiętać, że podczas takiej procedury do organizmu wprowadzana jest obca substancja, co może wywołać reakcję alergiczną – przestrzegają eksperci częstochowskiej Bieńkowscy Clinic.

Powiększanie ust metodą lipofillingu pozwala na osiągnięcie niezwykle naturalnego, a przy tym trwałego rezultatu. Również sam wypełniacz jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ jest on pobrany z ciała pacjenta, a więc w pełni biokompatybilny. Lipotransfer to także gwarancja odżywienia tkanek. Problemem bywa jednak złożoność zabiegu związana z koniecznością pobrania materiału do wszczepu, co podnosi inwazyjność zabiegu.

W przypadku chirurgicznego powiększania ust ogromnym plusem jest doskonała trwałość efektów. Zabieg ten pozwala także na uzyskanie efektów odmłodzenia nie tylko samych warg, lecz także całej twarzy. Do minusów zaliczyć można z kolei stosunkowo wysoką inwazyjność i pozostawienie niewielkiej blizny na obszarze pomiędzy ustami i nosem. Aby jak najbardziej zmniejszyć jej widoczność, zaleca się odpowiednią pielęgnację zaleconą przez lekarza. Warto też wziąć pod uwagę cenę powiększania ust tą metodą, jest ona bowiem najwyższa.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust

W przypadku powiększania ust kwasem hialuronowym do najważniejszych przeciwwskazań z pewnością należeć będzie uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Do pozostałych zaliczyć można okres ciąży i karmienia piersią, stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz nowotwory.

Podobne przeciwwskazania występują w przypadku przeszczepu tłuszczu, oczywiście poza alergią na preparat. Lekarz może jednak odmówić wykonania zabiegu pacjentom z zaburzoną krzepliwością krwi, a także cierpiącym na schorzenia nerek i wątroby.

Jeśli zastanawiasz się nad procedurą chirurgiczną, możesz nie zostać zakwalifikowana w sytuacji, gdy: cierpisz na schorzenie układu krążenia, w tym zaburzenia krzepliwości krwi lub nieuregulowane ciśnienie tętnicze, chorujesz na cukrzycę, jesteś w ciąży lub karmisz piersią albo nosisz aparat ortodontyczny.

Któryś z zabiegów powiększania ust przykuł Twoją uwagę? Zapisz się na konsultację ze specjalistą i ciesz się doskonałym wyglądem swoich warg!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here