Fryzjerstwo to bardzo dobry zawód, gdyż przyszłościowy. Z powodzeniem można założyć, że każdy fryzjer znajdzie zatrudnienie w naszym kraju. A także poza jego granicami jednak pod warunkiem, że jest dobry. Fryzjer jest rzemieślnikiem zajmującym się pielęgnacją włosów, strzyżeniem włosów, farbowaniem, dekoloryzacją, układaniem fryzur, wykonywaniem ondulacji.

Fryzjerstwo jest zawodem usługowym. Fryzjer może prowadzić własny zakład lub pracować w zakładzie innej osoby. Dobry fryzjer odznacza się nie tylko umiejętnością strzyżenia, czy układania włosów. Ale także powinien odznaczać się dużą wiedzą dotyczącą pielęgnacji włosów, którą będzie się dzielił z klientami. Oczywiście nie na zasadzie przechwalania się swoją wiedzą i na siłę wciskania informacji klientom. Lecz na zasadzie udzielania porad w przypadku pytań ze strony klientów.

Dobry fryzjer ma wyczucie czego klient zakładu fryzjerskiego oczekuje. Nie narzuca swojej woli klientowi, lecz potrafi dyskretnie doradzić. Dobry fryzjer nie kieruje się własną osobą, lecz dba o dobro osób odwiedzających zakład fryzjerski. A więc nie podpowiada takich rozwiązań, jakie są dla niego najkorzystniejsze, lecz stara się uszczęśliwić osoby ufające mu i powierzające mu swoje włosy. Ma wyczucie tego, w jakiej fryzurze będzie klientowi najlepiej, jaki kolor będzie dla niego najodpowiedniejszy, czy jaki zastosować rodzaj trwałej ondulacji. Ponadto dobry fryzjer dysponuje wiedzą dotyczącą odżywek, które można stosować przy takim rodzaju włosów, jaki posiada osoba siedząca na fotelu fryzjerskim. Fachowe doradztwo, to wielki plus dla fryzjera. Włosy stanowią ważną cześć naszej urody. Decydują o tym, jak wyglądamy.

Niejednokrotnie to one pierwsze rzucają się w oczy podczas pierwszego spotkania i mają decydujący wpływ na dalszy przebieg znajomości z płcią przeciwną. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, bo mężczyźni pod tym względem postrzegani są inaczej. W ich przypadku włosy nie mają aż tak dużego znaczenia dla płci odmiennej. I niekoniecznie świadczą o atrakcyjności. O atrakcyjności mężczyzny decyduje raczej sylwetka, ale nie tylko. Bo przede wszystkim ogólne zadbanie, charakter, sposób mówienia i postępowania, oraz oczywiście zasobność portfela. Natomiast w przypadku kobiet liczy się wiele rzeczy jak sylwetka, uroda, oraz to coś. To coś, co jest wabikiem i nie wiadomo dlaczego jedna osoba ma to coś, a inna choć ładna, lecz nie ma tego czegoś. I tym sposobem zmniejsza się jej powodzenie. U kobiet jednym z elementów urody są włosy. Jedne panie mają je długie, jasne, proste. A inne mają ciemne i kręcone włosy.

Dużo kobiet posiada długie lub średniej długości włosy. Lecz sporo pań posiada też krótkie włosy. Niezależnie od ich długości, koloru, czy rodzaju wszystkie powinny być zadbane. Bo nic tak nie odbiera kobiecie urody, jak przetłuszczone i byle jak obcięte i wyglądające włosy. Oraz braki w uzębieniu lub zaniedbane zęby. Oczywiście sylwetka również ma znaczenie. Podobnie jak charakter i sposób bycia. Lecz na pierwszy rzut oka najpierw rzuca się wygląd zewnętrzny.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here