Wiosna, lato, powiew wiatru, lekkość – to chyba najczęściej pojawiające się skojarzenia z lokami. Tak z lokami, które kobiety uwielbiają właśnie z tego względu, że dodają one zwiewności, odejmują lat i można poczuć się kobieco, dziewczęco. Jeśli ty również uwielbiasz loki, dowiedz się, dlaczego warto wybrać lokówkę ceramiczną. Ma ona mnóstwo zalet!

Zobacz też: http://jegoego.pl/lokowka-ceramiczna-sposobem-na-piekne-loki/

Lokówka ceramiczna i kondycja włosów

Kręcenie czy prostowanie włosów to zabiegi, które upiększają włosy, ale niestety mogą również je niszczyć. Zwłaszcza, jeśli włosy prostowane są codziennie i np. bez kosmetyków dedykowanych do takich stylizujących zabiegów. Lokówka ceramiczna to rozwiązanie, które jest jednym z najbezpieczniejszych, jeśli chodzi o typy lokówek.

  • powłoka lokówki ceramicznej jest zdecydowanie bardziej delikatna, a co za tym idzie stylizowanie loków tworzywem ceramicznym nie niszczy ich tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnych lokówek (np. metalowych czy teflonowych), które mają bardzo negatywny wpływ na konstrukcję włosa;
  • po lokówki ceramiczne najchętniej sięgają zawodowi fryzjerzy i profesjonalne salony fryzjerskie, co jest dowodem na to, iż lokówki ceramiczne są zdecydowanie lepsze dla włosów;
  • lokówki ceramiczne bardzo szybko się nagrzewają, co z kolei podczas stylizowaniu loków wpływa na uzyskanie cudownych loków.

Lokówka ceramiczna – loki inne niż wszystkie

Lokówki ceramiczne bardzo szybko się nagrzewają. Dzięki temu zaraz po osiągnięciu odpowiedniej temperatury można przystąpić do stylizowania włosów. Loki można wykonać stosunkowo łatwo, a znając więcej technik stylizacji i wykonywania loków, można osiągnąć bardzo różnorodne efekty. Od loków delikatnych, po bardziej sprężyste.

Kosmetyki do loków

Mimo, że kręcenie loków przy użyciu lokówki ceramicznej jest stosunkowo proste, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne dla kondycji włosów (zwłaszcza w porównaniu do używania lokówek teflonowych czy metalowych), to należy pamiętać o kosmetykach do stylizacji włosów, a także o kosmetykach do pielęgnacji włosów.

Mimo, iż lokówki ceramiczne są bezpieczne, to nadal kręcenie włosów jest zabiegiem, który wpływa na strukturę każdego pojedynczego włosa. Podczas kręcenia loków warto użyć kosmetyk, który zabezpieczy włosy przed potencjalnym zagrożeniem. Na rynku jest wiele balsamów, olejków, mgiełek – swobodnie można wybrać dowolny produkt. Co najlepsze jest też wiele kosmetyków, które ułatwiają stylizację, ponieważ utrwalają włosy i sprawiają, że łatwiej się układają (np. mniej się puszą lub elektryzują). Dzięki takim kosmetykom, efekt zastosowania lokówki ceramicznej jest jeszcze lepszy.

Przeczytaj też: http://ortho-med.pl/fryzura-a-ksztalt-twarzy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here