Wypadające włosy są zmorą wielu kobiet. Często wypadanie pojawia się w trakcie przesilenia wiosennego czy letniego, ale też w okresie wzmożonego stresu, osłabienia organizmu czy choroby. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy ale zła kondycja włosów może sygnalizować na przykład cukrzycę czy problemy z tarczycą. Nie można więc bagatelizować tego objawu.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Jeśli wypadanie spowodowane jest tylko przejściowym osłabieniem organizmu czy też właśnie zmianą pór roku można spróbować pokonać je domowymi sposobami. Jednak należy podejść do tego tematu kompleksowo. Nie ma jednego, złotego środka, który pomoże każdemu w walce o bujną czuprynę. Optymalne będzie działanie na kilku frontach to znaczy: właściwe odżywienie organizmu, dobrany do skóry głowy szampon, maska, wcierka i opcjonalnie olej.

Odżywianie

Suplementacja witamin na wypadające włosy może okazać się niezbędna w przypadku niedoborów składników w organizmie. Często jednak wystarczy wzbogacenie diety w odpowiednie składniki naturalne. to znaczy zawierające magnez, żelazo, cynk, witaminy z grupy B. Warto przy tym pamiętać, że włosy i paznokcie znajdują się na szarym końcu, to znaczy, ze wszystkie składniki mineralne najpierw dostarczane są do innych narządów. W sytuacji gdy jakiegoś składnika brakuje to właśnie włosy i paznokcie odczują to jako pierwsze.

Szampon

Wypadanie, może być spowodowane przez używanie niewłaściwego szamponu, zbyt ostry podrażni skórę głowy, zbyt łagodny może nie domywać skóry, ta pozbawiona odpowiedniej dawki tlenu również może reagować zwiększonym wypadaniem. Bardzo ważne jest, aby dobierać szampon do skóry głowy i jej potrzeb a nie do kondycji włosów. W celu kondycjonowania tych drugich używa się odżywek lub masek.

Odżywka/maska

Odżywki co do zasady pozostają na włosach tylko chwilę, nie mogą więc w znaczący sposób wpłyną na ich kondycję. Jednak ich używanie jest niezbędne w celu ochrony włosów przed zniszczeniem. Maski pozostawiane są na włosach dłużej, więc składniki odżywcze mają czas zadziałać. W przypadku wypadania należy wybierać maski przeznaczone do tego problemu.

Wcierki

Dobra wcierka to ratunek dla włosów zwłaszcza tych wypadających. Stosowana regularnie potrafi zdziałać cuda i zahamować wypadanie jak na przykład wcierka z kozieradki. Bardzo polecana nawet pomimo intensywnego zapachu przypominającego rosół. Efekty jej stosowania są naprawdę satysfakcjonujące. Inną bardzo polecaną wcierką jest połączenie wywaru skrzypu i pokrzywy, ponieważ oba te zioła mają działanie przyspieszające porost włosów. Wiele pozytywnych opinii zbiera też wcieranie indyjskiego olejku sesa w skórę głowy. Jego skład oparty jest na kompozycji unikalnych ziół przyspieszających porost włosów oraz poprawiających ich kondycję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here