Zabiegi z zakresu poprawy urody stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. W Polsce trend na medycynę estetyczną sukcesywnie wzrasta, i cieszy się ogromną popularnością na Zachodzie. Kobiety oraz mężczyźni w różnych przedziałach wiekowych decydują się na zabiegi ze względów zdrowotnych, zawodowych oraz estetycznych.

Jak turystyka medyczna wygląda w Polsce?

Badacze zauważają, iż od kilku lat naradza się nowa gałąź gospodarcza w kraju, a jest nią turystyka medyczna. To najnowszy kierunek turystyki, który mówi o ruchu osób przyjeżdżających do obcego kraju, aby wykonać zabieg kosmetyczny lub operację plastyczną. 

W Polsce popularny z dwóch powodów:

  • ceny o około 40-80 % niższe od cen standardowych w krajach turystów (Niemcy, Skandynawia, Francja, Włochy),
  • wysoki poziom usług oferowany przez ekspertów.

Te czynniki wpływają na wciąż wzrastający ruch osób, które wybierają się do klinik medycznych poddając się operacjom i zabiegom. Najpopularniejsze z klinik znajdują się w Warszawie, na przykład https://jadoreinstytut.com/warszawa/medycyna-estetyczna/powiekszanie-ust/, oferując powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Najpopularniejsze i najczęściej wykonywane operacje?

Mówiąc o operacjach z zakresu medycyny estetycznej nie sposób wskazać najczęściej wykonywane i tym samym najpopularniejsze:

  • operacja powiększania/pomniejszania piersi,
  • korekcje uszu, powiek, ust, nosa,
  • lifting twarzy.

Powiększanie piersi jest jednym z najdroższych operacji, w Wielkiej Brytanii sięga nawet 20. tysięcy złotych. W Stanach Zjednoczonych osoby są gotowe zapłacić 30. tysięcy złotych, choć trwałość nie jest wieczna. Dla porównania, polskie cenniki sięgają około 8- 10. tysięcy złotych. Średnio wychodzi, iż cennik polskich jest o trzy czwarte tańsze, choć jakość jest podobna lub nawet lepsza.

Dla kogo medycyna estetyczna?

Jak wskazały badania wiek odbiorców zabiegów jest rozłożony, między 26 a 48. rokiem życia, choć lifting twarzy i zabiegi związane z wypełnianiem zmarszczek dotyczą kobiet w przedziale wiekowym 45- 55 lat i mężczyzn powyżej 50. roku życia.

W wielu krajach na Zachodzie stosuje się zabiegi w ramach medycyny estetycznej jako regularne czynności, od liftingu twarzy po powiększanie ust czy wypełnianie zmarszczek botoxem. Teraz takie zabiegi są coraz chętniej proponowane w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobór kosmetyków
Następny artykułCzym jest waporyzacja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here