Odżywki emolientowe są stosowane przez wiele kobiet i mężczyzn. Ich niezwykłe właściwości wynikają z wysokiej kondensacji składników odżywczych. Regularne stosowanie odżywek emolientowych pomoże odzyskać blask oraz energię, przywracając włosom zdrowy wygląd. Szczególnie chętnie są stosowane do włosów przetłuszczających się oraz nadmiernie oklapniętych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z wyborem i użytkowaniem odżywek emolientowych oraz podpowiadamy jak dobrać je względem predyspozycji Twoich włosów.

Odżywki emolientowe – wprowadzenie w temat 

Odżywki emolientowe obfitują w takie składniki odżywcze jak oleje, woski, parafiny – wyjątkowo pomocne w odżywianiu włosów, ich nawilżaniu oraz wzmacnianiu. Wiele osób sięga po odżywki emolientowe właśnie z powodu ich ochronnego wpływu na włosy. Po nałożeniu wytwarzają warstwę ochronną, która obleka włosy od zewnątrz. Zabezpieczają je w ten sposób przed nadmierną utratą wody, zatrzymując w ich strukturze cenne składniki odżywcze. Ponadto, odżywki emolientowe chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieniu UV, wysokimi temperaturami oraz uszkodzeniami typu mechanicznego (powstającymi na przykład w trakcie czesania).

Produkty emolientowe należy stosować na koniec mycia włosów. Po ich dokładnym oczyszczeniu oraz wykonaniu masażu głowy należy rozprowadzić odżywkę na całej długości, delikatnie wklepując oraz pozostawiając na kilka minut. Można na ten czas owinąć głowę ręcznikiem, co doprowadzi do wzrostu temperatury oraz wspomoże wchłanianie kosmetyku. 

Działanie odżywek emolientowych polega na wnikaniu w pory włosów, dzięki czemu uodparniają je na rozmaite zanieczyszczenia zawieszone w powietrzu, z którymi mogłyby mieć kontakt w ciągu dnia. Warto przy tym podkreślić, że odżywki emolientowe występują zarówno w wersji zwykłej, przeznaczonej do spłukiwania, jak i w wersji bez spłukiwania. 

Jakie odżywki emolientowe wybrać? 

Wybór odżywki emolientowej należy dostosować do kondycji własnych włosów. Kluczowa jest pod tym względem ich porowatość, której rozróżnia się trzy stopnie – włosy wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Odżywki dedykowane do poszczególnych grup włosów znajdziesz pod linkiem https://www.ekobieca.pl/pol_m_WLOSY_Odzywki-do-wlosow_Odzywki-emolientowe-2362.html.

Wybór konkretnego typu odzywki jest o tyle ważny, że w ich składzie znajdują się oleje o rozmaitych właściwościach, których cząsteczki mogą mieć różne rozmiary. W rezultacie nie każdy typ olejku będzie pasował do porowatości Twoich włosów. By mieć pewność, że wszystkie cząsteczki zostaną zaabsorbowane przez włosy, należy więc uwzględniać indywidualne predyspozycje. 

W przypadku włosów wysokoporowatych polecamy zwłaszcza odżywki zawierające olejki brokułowe, makowy, z rzodkiewki, dyniowy, masło shea i olejek z krokosza barwierskiego. Do włosów średnioporowatych najlepiej sprawdzą się olejki migdałowe, słonecznikowy, z pestek moreli, oliwa, arachidowy, arganowy, makadamia. Do włosów o niskiej porowatości polecane są natomiast odżywki zawierające oleje: kokosowy, masło murumuru, babassu, palmowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here