Uśmiech to reakcja człowieka, która przychodzi naturalnie i świadczy o tym, że właśnie przeżywamy miłe chwile. Jednak jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze stanu naszego uzębienia, uśmiechanie się przestaje sprawiać nam przyjemność. Zaczynamy być świadomi swoich braków i krępujemy się w obawie, że przypadkowo ukażemy nasze niedoskonałości. Dlatego właśnie warto udać się do stomatologa i zapytać go o protezy nakładkowe. To jedno z ciekawszych rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej, które dla wielu osób może okazać się remedium na kompleksy.

Protezy nakładkowe – dla kogo?

Jeśli naszym problemem są braki w uzębieniu, mamy do wyboru kilka rodzajów protez lub implantów. Dentysta poleci nam protezy nakładkowe, jeżeli nie chcemy całkowicie zastępować naszych naturalnych zębów. Nawet jeżeli są one w szczątkowym stanie, możliwe jest wykorzystanie korzeni, aby zamocować przygotowaną przez stomatologa protezę. Dzięki temu nie będzie konieczna ekstrakcja, co z pewnością ucieszy wiele osób, które nie przepadają za tego typu zabiegami.

Protezy nakładkowe – jak to działa?

Dużą zaletą protez nakładkowych jest ich stabilność, którą zawdzięczają metalowym zaczepom. Cała zaprojektowana przez protetyka konstrukcja jest mocowana przy użyciu specjalnych haczyków, umieszczonych w naszych naturalnych kanałach zębowych. Taka metoda pozwala nam na komfortowe żucie pokarmów, które dodatkowo nasz organizm odczuwa w taki sposób, jakbyśmy robili to przy pomocy naszych prawdziwych zębów. Więcej można przeczytać tutaj https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/.

Protezy nakładkowe – jak o nie dbać?

To, że nasze naturalne zęby są osłonięte protezą, nie oznacza, że nie musimy dbać o higienę jamy ustnej. Powinniśmy myć protezy nakładkowe po każdym posiłku lub przynajmniej opłukać wodą, jeśli nie mamy możliwości szczotkowania. Należy również regularnie odwiedzać klinikę dentystyczną i kontrolować naszą protezę, aby upewnić się, że będzie nam długo służyła. O więcej wskazań dotyczących higieny, powinniśmy zapytać naszego protetyka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here