Różne metody przeszczepiania włosów – która jest najlepsza?

0
1014

Łysienie to poważny problem wielu osób. Przeważnie dokucza ono mężczyznom, choć zdarza się, że występuje również u kobiet. To choroba, która zwykle postępuje samoistnie, ponieważ wynika z pewnych uwarunkowań genetycznych, których akurat nikt nie jest w stanie zmienić. Najlepszym sposobem walki z łysieniem jest przeszczep włosów. Zabiegowi może się poddać każdy, kto utracił swoje włosy i chciałby zapewnić sobie optymalną gęstość fryzury. Przeważnie metodę tę poleca się osobom cierpiącym na łysienie typu androgenowego. Przeszczep znakomicie radzi sobie z jej objawami, jednak warto wiedzieć, że nawet on ma swoje różne odsłony.

Wybór metody przeszczepu włosów

Metodą wykorzystywaną zdecydowanie najczęściej do przeszczepiania włosów i zwalczania łysienia jest ta nazywana skrótem FUE, który pochodzi od angielskiej frazy: folicular units extraction. Zabieg ten polega w rzeczywistości na przeszczepianiu samych mieszków włosowych. Dużą jego zaletą jest niska inwazyjność i możliwość przeprowadzenia go bez doprowadzania do żadnych skutków ubocznych.

Metoda FUE nie pozostawia po sobie śladów w postaci blizn na skórze głowy. Jedynym jej minusem jest to, że trwa ona dość długo, przez co zabieg bywa dość męczący i mało przyjemny dla pacjentów. Nie jest on jednak bolesny. Daje dobre rezultaty, ale jedynie w przypadku niezbyt zaawansowanego łysienia.

Jaka metoda przeszczepu włosów jest najlepsza w przypadku posiadania poważniejszych problemów?

Jeżeli łysienie jest mocno zaawansowane, na pewno warto zwrócić uwagę na metodę będącą unowocześnieniem czy wręcz rozszerzeniem zabiegu FUE. To metoda określana skrótem SAFER. Na pewno jest ona lepsza od FUE chociażby z tego względu, że trwa zdecydowanie krócej. Zabieg przeprowadza się na ogół w ciągu trzech czy czterech godzin. To z kolei sprawia, że staje się on zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjentów.

Powyżej opisane metody mogą być efektywnie stosowane zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Do panów kieruje się jednak jeszcze jedną specjalistyczną technikę przeszczepiania włosów, nazywaną BHT (skrót ten tłumaczy się na „Body Hair Transplant”). W tym zabiegu włosy przeszczepiane są na skórę głowy z innych części ciała. Przeważnie pobiera się je z klatki piersiowej bądź brody, ale czasem też i z okolic miejsc intymnych. Wciąż nie jest to jednak ostatnia opcja z możliwych. Inne metody przeszczepiania włosów opisano na stronie www.medmix.pl, która bardzo dokładnie je charakteryzuje i wskazuje na to, czym się one od siebie różnią i kto powinien z nich skorzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here