Wiele osób w naszym kraju zmaga się z nadwagą i otyłością. Jest to spowodowane nieprawidłową dietą, brakiem aktywności fizycznej i zajadaniem stresu. Dla osób zabieganych, które nie mają czasu przyrządzać zdrowych i sycących posiłków świetnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa.

Waga problemu

Nadwaga i otyłość prowadzi do wielu problemów. Osoby otyłe zmagają się z chorobami układu krążenia, cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi, chorobą zwyrodnieniową stawów i wieloma innymi. Dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłową masę ciała. Prawidłową masę ciała definiuje się przy pomocy wskaźnika BMI. Jego wyliczenie jest bardzo proste – masę wyrażoną w kilogramach należy podzielić przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Jeżeli wynik przekracza 25, to znak, że masa ciała jest zbyt duża i należy zacząć się odchudzać.

Catering dietetyczny

Wiele osób zupełnie nie zwraca uwagi na to co je. Często jest to spowodowane brakiem czasu na robienie zakupów i przygotowywanie posiłków. Osoby zabiegane zazwyczaj sięgają po fast-foody i inne niezdrowe przekąski, ponieważ jest to po prostu dla nich wygodne. Często nawet nie zauważają jak szybko przybierają na wadze. Idealnym rozwiązaniem dla tych osób będzie skorzystanie z usług cateringu dietetycznego i zamówienie tak zwanej diety pudełkowej. idealna dieta pudełkowa na odchudzanie jest dopasowana do klienta. Znając jego BMI, rodzaj pracy i poziom aktywności fizycznej można stworzyć perfekcyjny jadłospis. Powinien on dostarczać odpowiednią ilość kalorii, tak aby powstał deficyt kaloryczny. Suma kalorii zużywanej w ciągu dnia musi być większa niż ilość kalorii przyjmowanych z pożywieniem.

Catering dietetyczny Łódź

Bogatą ofertą i różnorodnością diet pudełkowych mogą cieszyć się mieszkańcy Łodzi. Wystarczy wejść na dieta pudełkowa w Łodzi – hfood.pl i wybrać jadłospis, który nas interesuje lub poprosić, aby jadłospis ułożono specjalnie dla nas. Będzie wówczas można wybrać nie tylko kaloryczność i ilość posiłków, ale również produkty, które preferujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here