Miody są cenione zarówno za wyjątkowy słodki smak, jak i dobroczynne dla zdrowia właściwości zdrowotnie. Konsumenci podejmujący decyzję zakupową muszą wybrać między produktem ekologicznym a konwencjonalnym. Czy rzeczywiście warto wybierać ten pierwszy?

Sklep z eko miodami — jak powstają produkty znajdujące się w nim w sprzedaży?

Eko miody, które znajdują się w ofercie takich sklepów, powstają w znacznie bardziej restrykcyjnych warunkach. Ekologiczne pasieki dbają oto, by stworzone przez nie wyroby powstawały w całkowicie czystym środowisku naturalnym. Takie miejsca są najczęściej usytuowane w pobliżu łąk, czy lasów, a z dala od szkodliwych spalin i zanieczyszczonego powietrza. Miody z ekologicznych pasiek, które posiadają odpowiednie certyfikaty do produkcji, nie wykorzystują szkodliwych substancji, czy antybiotyków. Osoby pracujące w takich miejscach dbają o to by nie tylko warunki życia pszczół, spełniały ekologiczne normy, a ule zostały wykonane z naturalnych materiałów, ale również o to by do wyrobów nie zostały dodawane żadne konserwanty, czy syrop glukozowo-fruktozowy.

Miody z ekologicznych pasiek — dlaczego warto w nie inwestować?

Eko miody to możliwość skonsumowania wyrobu, który zawiera wszystko, co w takich produktach najlepsze. To właśnie z tego względu są one określane prawdziwym, naturalnym złotem. Aby rozpoznać takie certyfikowane egzemplarze, należy zwrócić uwagę na znajdujący się na etykiecie charakterystyczny zielony liść. Konsumenci tak chętnie sięgają po wyroby pochodzące z ekologicznych pasiek, ponieważ mają pewność, że nie brak w nich korzystnych dla zdrowia substancji odżywczych takich, jak:

  • cenne witaminy: A, C, K i
  • minerały: wapń, cynk, potas.

Takie miody pochodzą prosto z natury. To ma istotny wpływ na ich jeszcze pyszniejszy i pełen głębi smak. Miłośnicy miodów z pewnością są w stanie wskazać różnice między produktami pochodzącymi z ekologicznych a tymi z konwencjonalnych pasiek. Ekologiczne miody to dobrodziejstwo zarówno dla kubków smakowych, jak i organizmu człowieka. Z tego względu każdy konsument, który na pierwszym miejscu stawia najwyższą jakość wyrobów pszczelarskich, bez dwóch zdań wybierze najlepsze miody pochodzące ze spełniających restrykcyjne wymogi miejsc. Oprócz tego takie produkty pochodzące prosto z ekologicznych gospodarstw są tworzone z większą dbałością o kwestie etyczne. Pomimo że eko miody mogą mieć zauważalnie wyższą cenę, to wszystkie atuty tego rozwiązania sprawiają, że są one bez wątpienia jej warte.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here